Kolejne dwa punkty ŚKPR-u

5

Po zwycięstwie z Olimpią Piekary naszych szczypiornistów czekał mecz wyjazdowy. Tym razem świdnickie „Szare Wilki” z nadzieją na kolejny sukces wybrały się do Zawiercia. W meczu 17. kolejki I ligi wygraliśmy z Viretem 25:22.

Cały mecz był bardzo wyrównany i pełen emocji. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż 2-3 bramki, a prowadzenie przechodziło „z rąk do rąk”. Choć pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, po pierwszych dziecięciu minutach to  świdnicki zespół prowadził 6:4. Przez kolejne 10 minut oba zespoły utrzymywały skuteczność na tym samym poziomie, a po ich upływie wynik brzmiał: 10:8 dla ŚKPR-u. Do końca pierwszej połowy różnica bramkowa nie zmieniła się, a podopieczni Krzysztofa Mistaka schodzili na przerwę przy korzystnym wyniku 12:10.

W drugiej części  meczu wymiana ciosów trwała w najlepsze, jednak minimalnie skuteczniejsi okazali się gospodarze i w 35. minucie doprowadzili do remisu 14:14. Pięć minut później na dwie skuteczne akcje naszych zawodników Zawiercie odpowiedziało tylko jedną bramką, znów byliśmy z przodu prowadząc 16:15. Na 10 minut przed końcem mieliśmy kolejny remis – 19:19. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali świdniczanie i wykazali się lepszą skutecznością, co w rezultacie dało im zwycięstwo 25:22.

Viret Zawiercie- ŚKPR Świdnica 22:25

ŚKPR: Madaliński, Olichwer, Mrugas (8), Makowiejew (6), Fabiszewski (3), Rogaczewski (2), Rutkowski (2), Kaczmarczyk (1), Kijek (1), Pułka(1), Marciniak, Sadowski