Znanenieznane.pl: Nagodzice – medytacja i górska przyroda

  9

  Dlaczego warto tam przyjechać?

  Co powiecie na maksymalnie dużą dawkę adrenaliny, zadziwiającą przyrodę oraz spokój i wyciszenie? Teraz te wszystkie elementy możecie urzeczywistnić w jednym miejscu. W obrębie Sudetów Środkowych i Wschodnich, pomiędzy Górami Bystrzyckimi i Masywem Śnieżnika znajduje się urocze miejsce, w którym możemy zakosztować czegoś dla ciała i ducha. W ustronnym miejscu, w maleńkiej miejscowości Nagodzice powstał buddyjski ośrodek medytacyjny linii Karma Kagyu. Ma on swoją wielowiekową tradycję na świecie, a w Polsce świętuje kilkadziesiąt lat. Miejsce to daje możliwość chwili refleksji, przebywania w ciszy i spokoju. Można tutaj spróbować medytacji lub po prostu kontemplować chłonąc wspaniały klimat tego zakątka. Jest to dobra propozycja dla tych, którzy chcą odpocząć w bardziej szczególny, pełen znaczenia sposób. Ośrodek prowadzą przyjaźnie nastawieni ludzie z olbrzymim poczuciem humoru. Chętnie udzielą wszelkich informacji i wskazówek. Organizowane weekendowe kursy medytacyjne oraz wykłady zakończone zazwyczaj imprezą. Zapraszani są tu również lamowie z dalekiego wschodu, aby mogli udzielać swoich nauk. Dla ambitnych jest możliwość zamieszkania w ośrodku w dość surowych, sprzyjających medytacji warunkach. Natomiast dla bardziej wygodnickich w nieopodal leżących gospodarstwach agroturystycznych znajdziemy bardziej luksusową ofertę noclegową.

  Górskie położenie Nagodzic oraz urzekająca przyroda sprawiają, że miejsce to idealnie nadaje się do wypoczynku umysłowego jak i fizycznego. Okolica zadziwia pięknymi krajobrazami, o każdej porze roku. Rześkie górskie powietrze, wartkie strumyki i osobliwa przyroda to wymarzone miejsce do odpoczynku od zgiełku i tempa miejskiego.

  Nie ma nic lepszego niż skoncentrowany, wypoczęty umysł, dostający dużej dawki pozytywnej adrenaliny. Wówczas jesteśmy w stanie czerpać najwięcej radości z takich atrakcji jak skoki spadochronowe. Buddyści uważają, że skoki są wspaniałą praktyką dla rozwoju umysłu. Powodują pozbycie się lęków i napięć, otwarcie się na świat, większy dystans do siebie oraz łatwiejsze radzenie sobie w sytuacjach stresowych. Polecane jako dość ciekawa metoda pracy z umysłem dla wszystkich zapracowanych, zestresowanych dzisiejszym tempem życia. Dlatego nie pozostaje nic innego jak śledzić wydarzenia nagodzickiego ośrodka i przyjechać, aby… skoczyć. Gwarantowana dawka adrenaliny i rozwój umysłu w jednym. Uwaga! Tak wspaniałe wrażenia powodują uzależnienie, zatem przygotujmy się, że będzie to początek naszych wysokościowych przygód.

  Historia, legendy

  Do Godzic, kobiet, które mieszkały w tym miejscu, schodzili ludzie chcący się pojednać, po-godzić z kimś lub czymś, co ich spotkało. Po jakimś czasie po prostu utarło się powiedzenie, że idzie się na godzice. Oto historia nazwy tego miasteczka.

  Co można tam robić?

  • Nauczyć się medytacji.
  • Pozbyć się stresu.
  • Odpocząć z daleka od cywilizacji.
  • Rozkoszować się górskim krajobrazem.
  • Podziwiać osobliwą przyrodę.
  • Przebywać chwilę z ludźmi tworzącymi ośrodek, zjeść z nimi wspólną kolację.
  • Dobrze się bawić!

  Czego nie wolno pominąć?

  • Skoku na spadochronie i sporej dawki adrenaliny.

  Atrakcje i ciekawe miejsca w pobliżu

  • Renesansowy zamek w Międzylesiu.
  • Uzdrowisko w Długopolu Zdrój.
  • Ogród Bajek i Wodospad Wilczki w Międzygórzu.

  www.znanenieznane.pl

  Poprzedni artykułPrzyjemności z Magazynem Swidnica24.pl
  Następny artykułNordic walking po świdnicku [FOTO]