WOŚP. Harcerze dowodzą ostatni raz

  43

  Od rana ponad 200 wolontariuszy z dwóch sztabów zbiera datki, a od 12.00 XX Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na świdnickim Rynku towarzyszą liczne atrakcje. Deszcz ustał i chętnych przybywa z każda minuta. – Mamy nadzieję, że pobijemy ubiegłoroczny rekord – zachęca harcmistrz Piotr Pamuła, komendant Hufca ZHP w Świdnicy. I dodaje przy tym – Harcerze organizują sztab WOŚP w Świdnicy po raz piąty i  ostatni.


  Zuchom, druhnom i druhom udało się wokół WOŚP-u w Świdnicy zgromadzić liczne grono przyjaciół i sympatyków. Wszystkie finały były zorganizowane perfekcyjnie. – Ciągle słyszymy jednak, że brakuje gwiazd, że nie ma telewizyjnych transmisji – mówi komendant. – Decyzję o rezygnacji podjęliśmy, bo brakuje nam wsparcia. Od miasta dostaliśmy 4 tysiące złotych na scenę, tymczasem potrzeba minimum 10 tysięcy na to, by choćby opłacić dojazdy zespołów. Grają za darmo, ale przecież potrzebne są  środki na paliwo. Nie możemy wydawać pieniędzy Hufca, a zresztą, nawet gdybyśmy chcieli, po prostu ich nie mamy. Ten wysiłek jest ponad nasze siły. Dlatego za rok nie podejmiemy się organizowania finału WOŚP, ale na pewno włączymy się do zbiórki.

  Dzisiaj każdy świdniczanin może się przekonać, jak sprawnie harcerze organizują zabawę na Rynku. Oczywiście nie sami, bo jest wiele organizacji i służb, które przygotowały atrakcje. Można zjeść pyszne ciasta upieczone przez drużynę „Wiarusy”, wyciągnąć los na loterii fantowej, kupić za datek książkę, obejrzeć motocykle i quady, podziwiać popisy młodych, utalentowanych świdniczan, posłuchać dobrej muzyki i wylicytować wiele przedmiotów, przekazanych na aukcję. Przy okazji oczywiście warto wrzucić datek do orkiestrowej puszki. – Dotychczas na szczęście nie było żadnych przykrych incydentów – zapewnia Katarzyna Czepil z KPP Świdnica.

  W ubiegłym roku dwa świdnickie sztaby zebrały w sumie 94 539, 45 złotych. Dzisiaj pierwsze dane poznamy około 17.00.

  Co warto zobaczyć:

  14.30 – 15.00 – pokaz ZUMBY i Spinning SHOW – Centrum Fitness Body Art

  15.30 – 16.10 – występ zespołu „SONNY BLUES”

  16.30 – 17.15 – występ zespołu “TANTUA”

  17.40 – 18.20 – występ zespołu „ZAKAZ WJAZDU”

  19.00 – 20.00 – GWIAZDA WIECZORU „ABBA COVER”

  20.00 – 20.20 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA – pokaz fajerwerków przygotowany przez „Armagedon”

  20.20 – 20.40 – żonglerka POJAMI – pokaz w wykonaniu grupy Glingal Fireshow”

  W przerwach między występami – aukcje przedmiotów na rzecz WOŚP

  [photospace]

  Poprzedni artykułKolejna strefa płatnego parkowania
  Następny artykułPrzygarnij lokomotywę