Więcej nietrzeźwych kierowców, mniej przestępstw

  5

  – 2011 rok to dla mieszkańców powiatu świdnickiego ograniczenie przestępczości – informuje Katarzyna Czepil z KPP Świdnica. Wczoraj policjanci przy udziale komendanta wojewódzkiego, prokuratora i władz samorządowych podsumowali miniony rok. Pogorszyły się statystyki dotyczące pijanych kierowców, ale jest mniej ofiar wypadków drogowych i mniej przestępstw.

  W ubiegłym roku na terenie powiatu świdnickiego odnotowano 84 przestępstwa mniej niż w roku 2010, przy jednoczesnym wzroście ścigania ich sprawców przez Policję.  Policjanci garnizonu świdnickiego  ujawnili w minionym roku więcej przestępstw narkotykowych, gospodarczych i korupcyjnych.

  W roku 2011 policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 28 osób więcej niż w roku 2010. Na drogach powiatu świdnickiego w 2011 roku zatrzymanych zostało 778 nietrzeźwych kierowców, jest to 0 17 nietrzeźwych więcej niż w roku 2010. W wykrywalności przestępstw narkotykowych w 2011 roku policjanci ujawnili 32 przestępstwa narkotykowe więcej niż w roku 2010.

  W roku 2011 na drogach powiatu świdnickiego doszło do 150 wypadków drogowych, w których zginęło 12 osób, a 193 zostały ranne.

  Policja świdnicka ma wyznaczone zadania, które ujęte są w priorytetach Komendanta Głównego Policji. Priorytety wyznaczają również mieszkańcy powiatu świdnickiego, na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych na przełomie grudnia 2011 / stycznia 2012 roku, z ich analizy wynika, że mieszkańcy widzą poprawę bezpieczeństwa w takich działach jak:

  – W ten sposób mieszkańcy wskazują nam kierunki działań, które spowodują ograniczenie i likwidację negatywnych sytuacji – dodaje Katarzyna Czepil.

  Poprzedni artykułPartnerzy ze Świdnicy z nagrodą
  Następny artykułŚwidnicki Imprezownik