Świdnicki Imprezownik

  2

  Ferie zimowe = cała masa wolnego czasu, karnawał = niesamowita okazja do nadmiernych szaleństw. Czegóż można chcieć więcej? Zapewne pogody, ale ten czas tak samo, jak i wakacyjny, ma swoje plusy i minusy. Pogoda niespecjalnie nas rozpieszcza w tym roku, po cichu liczyłam chociaż na wystarczającą do sportów zimowych ilość śniegu, ale nie. Mogłoby być choć odrobinę więcej słońca, ale nie. Skoro nie jest ani śnieżnie, ani słonecznie i nie można z przyjemnością przebywać poza domem to znaczy, że jedyną możliwością spędzenia przyjemnie późnowieczornej części dnia jest siedzenie na przysłowiowej „chacie” lub meeting z przyjaciółmi poza jej obrębem. Pomysłów na domówkę jest całkiem sporo, mogę podpowiedzieć np. babski wieczór z meksykańską otoczką lub standardowe lekko zakrapiane spotkanie większej, mieszanej grupki znajomych (niekoniecznie z facebooka). Nie mniej jednak w dalszym ciągu pozostają wszyscy ci, którzy duszą się na samą myśl kiszenia w domu podczas weekendu. Spokojnie, spokojnie moi drodzy Ciocia Maja zaraz coś dla Was znajdzie.

  ***

  Nazwa: Winter Dub Session | Impreza muzyczna

  Miejsce: Świdnica, ul. Basztowa 2, Klub Baszta

  Data i godzina: 20.01.2012; 21:00

  Cena: 5 zł

  Już dzisiaj wieczorem tj. 20 stycznia klub Baszta będzie najgłośniejszym miejscem w całej Świdnicy. Wszystko to dzięki selekcji ekipy Dreadless Sound System, która gorąco zaprasza na Winter Reggae DUB Session. Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest Dreadless, to wpadnij sprawdzić ten temat i podziel się przy okazji swoją pozytywną energią. Podczas sesji nie zabraknie głęboko zakorzenionych Reggae tune’ów, świeżych produkcji z kraju i zagranicy oraz wciskających w ziemię Dubowych step persów. Rytmiczne, bujające, a czasem nawet okraszone dawką słońca jamajskie dźwięki to, moim skromnym zdaniem, miła i rzadka propozycja. Zapraszam serdecznie.

  ***

  Nazwa: Nordic Walking

  Miejsce: Świdnica, ul. Polna Droga,  skatepark

  Data i godzina: 21.01.2012; 11:00

  Wstęp wolny

  Już po raz drugi Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na skatepark wszystkich, którzy już uprawiają Nordic Walking, a także tych, którzy chcieliby dopiero zacząć. Pod okiem instruktora będzie można wziąć udział w pierwszym wspólnym treningu. W zeszłą sobotę kilkanaście osób wzięło udział w pierwszym spotkaniu sympatyków Nordic Walking, niech ten tydzień będzie zaskoczeniem. Masz kijki? Potrzebujesz efektywnego, mało wysilającego sportu? Jeśli tak, to nie widzę przeszkód, by skorzystać z propozycji.

  ***

  Poza wydarzeniami typowo eventowymi, chciałabym zachęcić do odwiedzenia charakterystycznych dla Świdnicy miejsc. Mowa o kinie Gdynia i lodowisku.

  W ten weekend kino ma do zaoferowania jak zwykle ciekawe dwie propozycje filmowe. Pierwsza z nich jest polska produkcja kostiumowa w reżyserii Adriana Panka. Mimo, że nie miałam okazji jeszcze go obejrzeć film zapowiada się bardzo obiecująco. Po pierwsze obsada: Andrzej Chyra (w roli Jakuba Golińskiego), Robert Gonera (Piasecki), Danuta Stenka (księżna), Jan Nowicki (Hrabia von Nogai) oraz Maciej Stuhr (Cesarz Józef II).  Po drugie fabuła osadzona w XVIII w dodaje historycznej pikanterii. Tyle mogę Wam zdradzić po resztę odsyłam do kina. Radzę delektować się urokiem kina z ulicy Zygmuntowskiej, bo za niedługo podejrzewam nie będziemy mieli czego wspominać.

  Seans: 20:00

  Czas: 102’

  Cena: ulgowy – 13 zł, normalny – 15 zł

  Drugą propozycją są również polskiej produkcji „Listy do M”. Tematyka lekko nie na czasie, co nie zmienia faktu, że film jest lekki, łatwy i przyjemny w odbiorze. Nie zdradzając dalszych szczegółów, zachęcam do seansu.

  Seans:  18:00

  Czas: 116’

  Cena: ulgowy – 13 zł, normalny – 15 zł

  ***

  A na sam koniec apel dla łyżwiarzy!

  Świdnickie lodowisko, jedno z nielicznych w okolicy, w pełni bezpieczne, z idealnie przygotowaną taflą dla tych wszystkich, którzy traktują łyżwiarstwo typowo rekreacyjnie, jak i dla tych, którzy na łyżwach jeżdżą już bardzo dobrze zaprasza na łyżwy. Dalsze informacje, godziny otwarcia, ceny i inne informacje znajdziecie na stronie www.osir.swidnica.pl

  Bawcie się i radujcie!

  Z młodzieżowym „Elo” pozdrowieniem

  Maja Jasnos