Świdnica wkrótce z patronem? [VIDEO]

  46

  W czerwcu Rada Miejska  przyjęła uchwałę – prośbę do Stolicy Apostolskiej o ustanowienie błogosławionego Jana Pawła II  patronem Świdnicy. Biskup Ignacy Dec przekazał Watykanowi dokumenty w listopadzie 2011 roku. Kiedy zapadnie decyzja? Prawdopodobny termin ordynariusz diecezji świdnickiej ujawnia w rozmowie ze Swidnica24.pl, przeprowadzonej  podczas noworocznego spotkania z mediami.

  W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że Jan Paweł II jako patron miasta będzie wzorem do naśladowania, zwłaszcza dla młodych świdniczan. „Chcemy pamiętać o jego słowach i czynach. Chcemy działać w kierunku upowszechniania wiedzy o wartościach, które głosił Jan Paweł II (…)”.

  Dlaczego właśnie papież Polak? Jak również w uzasadnieniu wylicza prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, jedną z ostatnich decyzji Jana Pawła II było ustanowienie diecezji świdnickiej. Wraz z nią działalność rozpoczęła charytatywna „Caritas”, powstały nowe katolickie szkoły, Wyższe Seminarium Duchowne. Pamięć o Janie Pawle II kultywują sami świdniczanie podczas corocznych Dni Papieskich.

  Poprzedni artykułPolonez maturzystów
  Następny artykułLKS Stragona: spora frekwencja na pierwszych zawodach