Przybyło bezrobotnych

  27

  Do 14,4% wzrosło na koniec roku 2011 roku bezrobocie w powiecie świdnickim i jest tym samym o ponad 2% wyższe niż średnia dla Dolnego Śląska. Zarejestrowały się 422 osoby. Najwięcej, bo aż 189, straciło zatrudnienie w gminie Strzegom. – Nie było żadnych zwolnień grupowych – zapewnia Tadeusz Kotlarski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. – W miesiącach zimowych zawsze bezrobocie jest wyższe.

  W Świdnicy bez pracy pozostaje 1186 osób, w całym powiecie – 7 510 (4056 to kobiety). Najmniej bezrobotnych było w lipcu 2011 – 6 689 osób.

  Wstępnie wiadomo już, ile środków świdnicki PUP otrzyma na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, czyli szkolenia, prace interwencyjne, staże i dotacje dla osób otwierających własną działalność gospodarczą. – To będzie około 9 milionów złotych, trochę więcej niż w 2011 roku – podaje dyrektor. Nabory prawdopodobnie zostaną ogłoszone w lutym, kiedy urząd otrzyma pieniądze, a także akceptację Powiatowej Rady Zatrudnienia i starosty na sposób podziału środków na poszczególne formy.

  asz

  Poprzedni artykułSłotwina, Burkatów, Witoszów Dolny najatrakcyjniejsze
  Następny artykułInaczej zapłacimy za prąd