Strona główna Temat dnia Polonez Świdnicki po raz ósmy

Polonez Świdnicki po raz ósmy [FOTO/VIDEO]

15

Prawie tysiąc osób z 11 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego wzięło udział w VIII Polonezie Świdnickim. Uczniowie do tańca ruszyli punktualnie o 12:12.

Pierwsze pary prowadzili starosta Zygmunt Worsa i zastępca prezydenta Świdnicy Ireneusz Pałac. Układ jak co roku przygotowali Maria i Wojciech Skiślewiczowie, instruktorzy Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. – W przyszłym roku dla uczniów może zabraknąć miejsca na Rynku – śmiał się Wojciech Skiślewicz. Po tańcu przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i życzenia. Pierwszy egzamin maturalny 4 maja.

VIII Poloneza Świdnickiego tańczyli uczniowie: Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych  w Świdnicy, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr III  w Świdnicy, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr II w Świdnicy, Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu, Zespołu Szkół nr 3 w Świdnicy, Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy, I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Zespołu Szkół w Strzegomiu.

Poprzedni artykułMiędzynarodowo w Gimnazjum nr 4 [VIDEO]
Następny artykułFrontside w Baszcie