Magazyn Swidnica24.pl na szóstkę

  0

  Można rzucić kostką, można też po kolei lub według jakiegokolwiek innego klucza. Autorzy Magazynu Swidnica24.pl przygotowali do wyboru sześć propozycji – dla smakoszy, dla miłośników dobrej lektury czy wreszcie spotkań z ciekawymi ludźmi.

  Szczególnie polecam rozmowę Karoliny Moroz, stypendystki prezydenta Świdnicy z Turkiem mieszkającym w naszym mieście. To, co nam wydaje się oczywiste i na co nie zwracamy uwagi, dla Mesuta jest zaskakujące i dziwne. Jak na przykład ławeczka z Marią Kunic na świdnickim Rynku czy stada gołębi. Jakie dostrzega różnice, co go zachwyca, a co budzi niechęć? Warto sprawdzić, zaglądając do działu Wywiad. W tym samym miejscu znajdą Państwo opowieść biegunowo inną. Bohaterką Tkania życia jest bowiem zakochana w mieście, żyjąca tu od lat, nauczycielka i działaczka społeczna Lucyna Malinowska.

  Wacław Piechocki w cotygodniowym felietonie wkłada kij w mrowisko, a temat jest w Polsce wiecznie żywy. Komu i za co budować pomniki? Nasz autor ma swoje, mocne typy. Jakie? Warto sprawdzić w dziale Felieton.

  Ten sam autor w dziale Książka poleca lekturę niełatwą, ale wyjątkową. Poruszony filmem Agnieszki Holland „W ciemności” sięgnął po wywiad z osobą, która podobnie jak lwowscy Żydzi, przeżyła holocaust dzięki pomocy Polaków. I podobnie jak w filmie – nic nie było czarno-białe, dobre albo złe. A osobą tą jest były ambasador Izraela w Polsce, Szewach Weiss. O książce Joanny Szwedowskiej „Ziemia i chmury” w dziale Książka.

  Jak zawsze z dobrą i rzetelną radą śpieszy Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Tym razem Danuta Mazur zaczyna zaczepnie – nie bądź jeleń… rzecz jak zawsze o prawach klienta. Co się kryje za prowokującym tytułem – o tym w najnowszym odcinku porad.

  Na zakończenie – lub początek (jak kto woli) – zapraszam do kuchni Penelopy, która czaruje z sercem. W najnowszym odcinku pewnie mało komu znane strzapate gałuszki. Prosta, pachnąca dzieciństwem potrawa do przygotowania w mig. Co to jest? Koniecznie trzeba zajrzeć do działu Kuchnia.

  Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka w menu w zakładce pod nazwą Magazyn. Miłego weekendu i miłej lektury!

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułTkanie życia: Lucyna Malinowska
  Następny artykułFerie w szkole? Bardzo chętnie!