Magazyn Swidnica24.pl bez narzekania

  0

  Jasne, że życie nie jest usłane płatkami róży, jasne, że łapie nas złość na absurdy urzędnicze, nietrafione inwestycje i pustkę w portfelu. Powodów do narzekania są miliony, ale warto od czasu do czasu ucieszyć się, że mamy świetną rodzinę, ładne miasto, kilka fajnych doświadczeń na swojej życiowej drodze. I do tego właśnie wraz z początkiem karnawału zachęcają autorzy Magazynu Swidnica24.pl.

  Jak pozbyć się przemożnej chęci narzekania, zatrzymać palce nad klawiaturą, zanim znów coś lub kogoś skrytykujemy ? Odpowiedzi na to pytanie szuka Wacław Piechocki w felietonie „Pochwała optymizmu”, zamieszczonym w dziale Felieton. Pokazuje także, jak pięknie realizować się w życiu, nawet po przedwczesnej śmierci rodziców i niełatwym dzieciństwie, a przykładem są córki Marii Skłodowskiej-Curie. Niedawno ukazał się zbiór ich listów do matki. Warto sięgnąć po tę książkę (zachęta w dziale Książka”).

  Optymizm daje siłę napędową Urszuli Pawłowskiej, jednej z tych mieszkanek Świdnicy, które nie zamknęły się w czterech ścianach i chce im się działać na rzecz rodzinnego miasta. Dziś prezes Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej, wcześniej architekt, od zawsze podróżniczka, która jednak w Świdnicy znalazła swoje miejsce na ziemi. Być może jej historia „naładuje” Państwa dawką pozytywnej energii? O pasjach i marzeniach bohaterki „Tkania życia” poczytają Państwo w dziale Wywiad.

  Razem z portalem Znanenieznane.pl zachęcamy do małych wypraw w nieodległe okolice, które na pewno dostarczą powodów do uśmiechu. Tym razem celem jest tama w Lubachowie. A na deser – pyszności z kuchni Penelopy, która zaczarowała wakacyjną potrawę w karnawałowe danie. Co poleca? Warto sprawdzić w dziale Kuchnia.

  Wraz z autorami Magazynu mam nadzieję, że po lekturze wielu naszych Czytelników stwierdzi, że szklanka jednak jest do połowy pełna…

  Magazyn Świdnica24.pl jak zawsze w menu w zakładce pod nazwą Magazyn.

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułTkanie życia: Urszula Pawłowska
  Następny artykułFotogeniczny rok w Świdnicy [FOTO, VIDEO]