Aquapark: Przetarg na budowę ogłoszony! [VIDEO]

  43

  Po czterech miesiącach od unieważnienia poprzedniego, spółka Inwestycje Świdnickie ogłosiła nowy przetarg na budowę aquaparku. Tym razem jedynym kryterium wyboru wykonawcy będzie cena. 17 lutego 2012  roku mija termin przyjmowania ofert.

  Jeżeli nie będzie skutecznych protestów, prace powinny ruszyć na wiosnę. Przypomnijmy, aquapark ma kosztować ok. 50 mln złotych i będzie finansowany z kredytu, który zaciągnie spółka Inwestycje Świdnickie. Pożyczkę poręczyło miasto (na kwotę 84 milionów złotych; w tym odsetki). W tej chwili trwa wybór inżyniera kontraktu. Oferty złożyło 7 firm; najtańsza na 189 tysięcy złotych firmy POI, najdroższa firmy ZDBM na 1 milion 245 tysięcy złotych. Spółka zażądała od dwóch oferentów wyjaśnień w sprawie wyjątkowo niskich cen. Takie wyjaśnienia już wpłynęły. Wybór oferty to kwestia dni.

  Czy aquapark powstanie w terminie? Czy są firmy zainteresowane budową? Skoro cena jest jedynym warunkiem wyboru, czy basen może być gorszy niż oczekujemy? Kto płaci za siedzibę Inwestycji Świdnickich i po co jest nowe lokum przy ulicy Gdyńskiej? Posłuchaj rozmowy z Ryszardem Wawryniewiczem, prezesem spółki Inwestycje Świdnickie.

  Agnieszka Szymkiewicz/ Wojciech Lewandowski

  Poprzedni artykułNordic Walking z OSiR-em
  Następny artykułWOŚP: Miasto odpowiada