Aktywni seniorzy

  0

  Konferencja poświęcona aktywności osób starszych, spotkania, wyjazdy, a już teraz, podczas ferii – wyjątkowe zajęcia dla dziadków i wnucząt – tak w Świebodzicach wygląda w praktyce realizacja Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, którym ogłoszono 2012 rok. W aktywną realizację tego hasła włączyło się Stowarzyszenie 3. Wieku, które zrzesza ponad 80. świebodziczan.

  – Dla nas aktywne starzenie się oznacza nieprzerwany udział w życiu społecznym naszego miasta i regionu oraz czas na to, by cieszyć się dobrym zdrowiem i realizować swoje marzenia w sferze edukacji i rekreacji – mówi Jolanta Sałek, szefowa Stowarzyszenia. Włączając się w europejskie działania stowarzyszenie wzięło udział w organizacji „Ferii z OSiR-em”.

  W pierwszym tygodniu kilkunastu wolontariuszy jeździło z dziećmi na lodowisko do Świdnicy, a 20 stycznia, w turnieju strzeleckim, turnieju tenisa stołowego i drużynowym wieloboju międzypokoleniowym wzięło udział 11. drużyn! Drużyny złożone były z dziadków i wnucząt. Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę karnet wstępu do Wodnego Centrum Rekreacji.

  Wesoła rywalizacja, świetna zabawa i niezapomniane przeżycia zapoczątkowały szereg imprez, w których wezmą udział członkowie Stowarzyszenia. Już 31 stycznia, zaraz po zimowych feriach, w Szkole Podstawowej Nr 2 odbędzie się  kolejne spotkanie z babciami i dziadkami. Dzieci umilą im czas swoimi występami. – Gorąco zapraszamy w imieniu dyrekcji szkoły i Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach – zachęca Jolanta Sałek.

  W marcu stowarzyszenie weźmie udział w konferencji organizowanej przez burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza. Do debaty o aktywności osób starszych, ich udziale w życiu społecznym, o szkoleniu dorosłych, wolontariacie osób starszych, zachowaniu samodzielności i  zdrowego trybu życia,  zaproszony został profesor Franciszek Marek oraz inni specjalni goście.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykułGang the Funk rządzi!
  Następny artykułRusza gruntowny remont dworca