Wigilia z biskupem

  16

  Od 21 lat członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich spotykają się przed Bożym Narodzeniem, by przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Od początku istnienia diecezji świdnickiej gościem przedsiębiorców jest JE ks. Bp Ignacy Dec. 21 grudnia w hotelu Piast Roman nie zabrakło ani jego, ani innych szacownych gości.

  – Przede wszystkim dziękuję za to, że wciąż chcecie spotykać się z waszym biskupem – żartował biskup. Przypomniał, że zbliża się rocznica najważniejszych urodzin w dziejach świata. Podkreślił, że najważniejszy w nadchodzących świętach jest klimat miłości, której człowiek potrzebuje do szczęśliwego życia.

  – Dziękuję wam za wasze dokonania, za waszą działalność na rzecz regionu, społeczeństwa. Ten jest bowiem naprawdę bogaty, kto dużo daje. Ekonomia potrzebuje etyki. Nie tylko biskupi i kardynałowie, ale i mądrzy ekonomiści mówią, że obecny kryzys gospodarczy jest konsekwencją kryzysu moralnego, efektem braku przestrzegania zasad w tej sferze życia. Życzę więc wam, byście ten wektor etyki uwzględniali prowadząc wasze firmy. Bowiem etyka jest potrzebna w każdej sferze życia – w kulturze, sztuce, a także gospodarce – mówił do uczestników kolacji bp Ignacy Dec.

  Wszystkim życzył bożego błogosławieństwa i tego, by nowo narodzony Jezus zawsze prowadził ich dobrymi drogami.

  Życzenia złożyli także inni goście – prezydent Wojciech Murdzek, starosta Zygmunt Worsa, wójt Teresa Mazurek oraz członkowie honorowi SPiKŚ: były poseł i wojewoda Henryk Gołębiewski, szef dolnośląskiej loży BCC Marek Woron i Jerzy Ignaszak, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Teresa Mazurek wręczyła Edwardowi Szywale symboliczny orzech kokosowy, który ma być dobrym talizmanem na „kokosowy rok” i zaprzeczeniem trudnym czasom.

  Edward Szywała, prezes SPiKŚ, dziękował kolegom za okazaną w mijającym roku życzliwość i wsparcie.

  – Życzę wam, byście byli aktywni, byście działali na rzecz innych, byście zawsze czuli się potrzebni. Dawanie to ogromny dar. Ale przede wszystkim życzę wam zdrowia, bo można mieć piękne marzenia i plany, ale gdy nie ma zdrowia, niczego nie uda się osiągnąć – podkreślał Edward Szywała.

  W czasie wieczoru był oczywiście czas na wspólną modlitwę, wysłuchanie Ewangelii wg. św. Łukasza, która przypomniała historię narodzenia Jezusa i wspólne kolędowanie. Tradycyjnie już piękną polską pastorałkę „Oj Maluśki…” odśpiewał sam biskup i to w całości!