Nie wiadomo, kiedy i w jaki sposób podczas pracy żurawia, ustawionego na świdnickim Rynku, naruszona została kolumna św. Trójcy – czytamy w najnowszym wydaniu Nowego Tygodnika Świdnickiego.
– Trudno mi coś powiedzieć na ten temat. Nie zostało mi nic zgłoszone – mówi kierownik budowy Rene Maczura. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Prawdopodobnie któryś z elementów przenoszonych przez dźwig zahaczył o metalową aureolę na szczycie kolumny. Kilka jej metalowych promieni zostało lekko odgiętych. A na samej budowie praca posuwa się w niezłym tempie. Jeszcze w tym roku ma zostać zdemontowany żuraw stojący w Rynku, który zrobi miejsce dla potężnego dźwigu samojezdnego za pomocą, którego zostanie zamontowany hełm.
[photospace]





![Pół zabytkowej hali i kilkanaście pojazdów poszło z dymem. Strażacy podsumowują akcję [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/hala-po-pozarze-fot.-KP-PSP-w-Swidnicy-1-100x75.jpg)
![Pożar hali w Jaworzynie Śląskiej. Wewnątrz znajdował się sprzęt powiatowych drogowców [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Jaworzyna-Slaska-pozar-Powstancow-2026.07.01-mix2-100x75.jpg)
![Europejscy policjanci dzielili się doświadczeniem. Wśród nich funkcjonariusz ze świdnickiej komendy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/433-365067-100x75.jpg)


