Szlachetne Paczki gotowe

  2

  33 rodziny ze Świdnicy w najbliższą sobotę dostaną świąteczne prezenty przygotowane w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. 9 grudnia  obdarowani, wolontariusze i darczyńcy spotkają się w Klubie Bolko na koncercie Bolko Blues Night o godzinie 19:00.

  Szlachetna Paczka działa w systemie 1:1:1, czyli jeden wolontariusz, jedna rodzina w potrzebie, jeden darczyńca. To pozwala na optymalne zaangażowanie i osobiste podejście do udzielenia pomocy rodzinie w potrzebie. Projekt jest realizowany lokalnie. Liderzy społeczni organizują grupy wolontariuszy, którzy docierają do ludzi potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Na tej podstawie wybierają takie rodziny, co do których są przekonani, że potrzebują pomocy i że chcą objąć je opieką. Zgromadzone przez wolontariuszy informacje są zamieszczone w anonimowej internetowej bazie na stronie www.szlachetnapaczka.pl. To stamtąd osoby chętne, które chcą zostać darczyńcami, mogą wybrać określoną rodzinę, dla której przygotują pomoc – mówi Adrian Gączkowski, koordynator akcji w Świdnicy.

  Paczka dla rodziny w potrzebie zawiera rzeczy dobrej i bardzo dobrej jakości. Nie jest podarowaniem tego, co zbywa, ale w całości nakierowana jest na potrzeby drugiego człowieka. Oprócz rzeczy potrzebnych rodzinie do codziennego funkcjonowania zawiera także rzeczy mające wartość prezentu, dedykowane dla poszczególnych członków rodziny. Dzięki temu obdarowany czuje się doceniony i ważny, podnosi się jego poczucie własnej wartości.

  Do akcji w Polsce włączyło się wiele znanych osób, między innymi prezydent RP Bronisław Komorowski z żoną.

  Poprzedni artykułDlaczego zmarła Violetta Villas? Będą zarzuty?
  Następny artykułJarmark Bożonarodzeniowy pod zamkiem