Świdnickie obchody 30. rocznicy stanu wojennego

  16

  Na wtorek i środę (13-14 grudnia) zaplanowano świdnickie obchody z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Uroczystość ku pamięci wydarzeń z 1981 roku wspólnie organizują NSZZ „Solidarność” Region Dolny Śląsk oraz władze Świdnicy.

  – Dziś powoli zanika pamięć, że nawet świętowanie rocznicy stanu wojennego było mocno tępione przez ówczesne władze. Do takich wydarzeń dochodziło również w Świdnicy, gdzie na obecnym pl. Jana Pawła II, wychodząc z katedry, mogliśmy się spotkać z atakiem oddziałów milicji i ZOMO. Musimy więc pamiętać o tamtych dramatycznych wydarzeniach i uczcić pamięć tych, dla których stan wojenny stał się powodem tragedii. Dziś żyjemy w wolnym kraju i powinniśmy pozwolić sobie na proste gesty pamięci – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Z tej okazji we wtorek, 13 grudnia, o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta msza pod przewodnictwem J. E. Biskupa Ignacego Deca. Dzień później, 14 grudnia w teatrze zaplanowano uroczystości okolicznościowe m.in. wręczenie przez NSZZ „Solidarność” odznaczeń „Niezłomni”.

  Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek na 35-tce [FOTO]
  Następny artykułJako Cup wyniki