Świdnicki Imprezownik

  8

  Czy mówi Wam coś słowo adwent? Tak? Nie? Raczej jednak powinno,  ponieważ jest to swoisty znak stopu dla wszelakich imprez pomiędzy 16 a 24 grudnia. Nie chcę nikogo urazić, czy podburzać do czynów przeciw wierze, lecz niech każdy sam sobie odpowie na zasadnicze pytanie „czy przestrzegasz adwentu, nie uczestnicząc w imprezach kulturalno-towarzyskich?”. Przyznaję, może z nie do końca  spokojnym sumieniem, że jak najbardziej uczestniczę, uważając że zabawa to nic złego, a Bóg nie lubi ponuraków. Tym razem imprezy weekendowe są całkowicie świąteczne, idealnie wpasowane w klimat świąt i całą gwiazdkową atmosferę. Szkoda jedynie, że brakuje białego puchu, bez którego klimat nie jest już tak wyraźny i zdecydowanie mało „amerykański” lub jak to mawia moja mama „Merry Christmas”. Zróbmy więc cotygodniowy przegląd przedświątecznych atrakcji, jakie ma nam do zaoferowania Świdnica.

  ***

  Piątek, 16 grudnia

  Nazwa: Jarmark Bożonarodzeniowy

  Miejsce: Świdnicki Rynek 15.12.2011 – 22.12.2011

  Godzina: cały dzień

  Cena: brak

  Na świdnickim rynku „wybudowane” zostały drewniane domki imitujące górskie chatki i kamieniczki. Znaleźć w nich można wiele ciekawych i przede wszystkim unikatowych smakołyków oraz prezentów pod choinkę.

  Na dzisiaj tj. 16 grudnia zaplanowanych zostało kilka ciekawych imprez. Między innymi Festiwal Aranżacji Stołów Bożonarodzeniowych, który przygotowany został przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych, pokaz dekorowania stołów wigilijnych odbędzie się w Teatrze Miejskim, między godziną 16.00 i 18.00. Również w budynku teatru, zaraz po pokazie będzie można obejrzeć spektakl  „I my ludzie grzeszni po kolędzie przyszli”. Obrzęd kolędniczy zaprezentowany zostanie przez Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca”; wstęp, oczywiście, wolny. Poza występami zapraszam do odwiedzania domków jarmarkowych.

  ***

  Nazwa:Modernizm w architekturze Świdnica” | Wystawa fotografii Karola Czecha

  Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki 1, Klub Bolko

  Godzina: 18:00

  Cena: brak

  Chciałabym również zaprosić na wernisaż prac Karola Czecha, który w tym roku uzyskał stypendium kulturalne. Zaprezentowanych zostanie 20 czarno-białych fotografii, które pokażą modernistyczne budynki zawarte w geometryczności, prostocie i przemyślanej konstrukcji. Modernizm jest ogólnym określeniem prądów architektonicznym rozwijającym się na świecie w latach 1918 – 1975. Zakładał całkowite odejście od wszelkich stylizacji i stylów historycznych. Stąd właśnie brak zdobień, proste, geometryczne formy i kształty. Poniżej bezpośredni link do galerii prac Karola Czecha.

  http://www.karolczech.pl/

  ***

  Sobota, 17 grudnia

  Nazwa: III Międzynarodowe Zawody Pływackie

  „ Świdnicka Gwiazdka 2011”

  Miejsce: Świdnica, ul. Równa 9, Basen Kryty

  Godzina: 11:00

  Cena: brak

  W sobotę, 17 grudnia, na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Równej w Świdnicy odbędą się III Międzynarodowe Zawody Pływackie „Świdnicka Gwiazdka 2011”.

  ***

  Nazwa: Rozgrywki II Ligi Siatkówki Kobiet

  Miejsce: Świdnica, ul. Galla Anonima 1, Sala Sportowa Os. Zawiszów

  Godzina: 15:00

  Cena: brak

  Hala sportowa na Os.Zawiszów zaprasza na rozgrywki 17 grudnia. II liga – siatkówka kobiet – rozgrywki PZPS. Mecz pomiędzy MKS Świdnica – Silesia Volley II Sokół-MOSiR Chorzów-Mysłowice. Zapowiada się ciekawie.

  ***

  Nazwa: Świdnicka Kolęda 2011 | Jarmark Bożonarodzeniowy

  Miejsce: Świdnica, Rynek

  Godzina: cały dzień

  Cena: brak

  Konkursy, jarmark ze świątecznymi ozdobami i specjałami w Rynku, żywa i ruchoma szopka, nocne czytanie poezji, pokazy łyżwiarskie, a także ogromna bombka i prawdziwy domek św. Mikołaja to zaledwie kilka z bardzo wielu atrakcji przygotowanych w ramach Świdnickiej Kolędy 2011.

  Szczegółowy program:
  godz. 10.00-15.00 – Domek świętego Mikołaja – atrakcje dla dzieci w towarzystwie prawdziwego Mikołaja i jego pomocnika Skrzata – przed Galerią Fotografii, Rynek.
  godz. 11.00 – III Międzynarodowe Zawody Pływackie Świdnicka Gwiazdka 2011 – otwarte międzynarodowe zawody pływackie – Pływalnia Miejska, ulica Równa.
  godz. 16.00 – Spektakl dla dzieci pt. Brzydkie kaczątko Scena Animacji Jelenia Góra – Teatr Miejski, Rynek – wstęp 1 zł – dzieci, 2 zł dorośli.

  Jak sami widzicie, tegoroczny adwent zapowiada się całkiem miło, a jeśli w natłoku prac przed świątecznych znajdziecie choć chwile wolnego czasu, bardzo gorąco zachęcam do udziału w ventach, jakie przygotowało dla nas miasto. Dla ciekawskich dokładny program przebiegu Świdnickiej Kolędy.

  http://swidnickakoleda.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=58

  Moc uścisków

  Mikołajowa Maja

  Poprzedni artykułJest opinia w sprawie śmierci przy radiowozie
  Następny artykułWypadek w kamieniołomie