Świdnicki Imprezownik

  3

  Święta zbliżają się do nas wielkimi krokami. Minęło szaleństwo Mikołajowe, ale nie zmienia to faktu, że nadchodzi jeden z najmilszych i przez niektórych długo oczekiwany czas. Nie ma się w zasadzie czemu dziwić. Potocznie nazywana Gwiazdką, wzbudza wśród ludzi wiele pozytywnych i ciepłych emocji, mimo że wypada w czasie niekoniecznie ciepłym. Aura, jaka panuje podczas przygotowań, ubieranie choinki, przygotowania kulinarne, wypieki, szaleństwo zakupowe są naprawdę szczególnym momentem w roku. Gdy byłam mała, z utęsknieniem czekałam na pierwszą gwiazdkę, bo według tradycji dopiero po jej ukazaniu się można rozpocząć wieczerzę. A wiadomo, jak wieczerza, to od razu bliżej do prezentów. Ech, prezenty! Nikt nie wierzy w Mikołaja, a już tym bardziej w niejakiego Dziadka Mroza, ale każdemu, dziecku czy dorosłemu, uśmiech zaskoczenia pojawia się na twarzy, gdy czeka na niego choćby niewielki podarek. Bo kto z nas nie lubi dostawać prezentów? Może lekko za wcześnie, ale mam dla Was kilka drobnych, przedświątecznych  „podarków” imprezowych.

  Piątek, 9 grudnia

  Nazwa: O.S.T.R. | Koncert

  Miejsce: Świdnica, Rynek 35, Bollywood Music Club

  Godzina: występ przewidziany na godzinę 23:00 – 24:00

  Cena: 35 – 45 zł (w dniu koncertu)

  Już dzisiaj po raz pierwszy w kulturalnej historii Świdnicy, na scenie klubu Bollywood, zagra Adam Ostrowski, w światku fanów hip – hopu znany pod pseudonimem O.S.T.R.y. Muzyk, raper, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Pierwsze poważne kroki stawiał w ramach łódzkich grup BDC, LWC, i Obóz TA. W późniejszym okresie działał już solowo jako O.S.T.R.. Ma powszechną opinię najlepszego polskiego freestyle’owca. W lutym 2001 roku podpisał kontrakt z Asfalt Records na wydanie debiutanckiej płyty „ Masz to jak w banku”. Płyta okrzyknięta została odkryciem roku i spotkała się z samymi pozytywnymi recenzjami. Ostry jest najczęściej koncertującym artysta hiphopowym w Polsce. Oprócz własnych występów z udziałem DJ Haema, brał udział w koncercie ku czci tragicznie zmarłego Marka Kotańskiego, grał także podczas trasy koncertowej „Ślizgery 2003” oraz dwu krotnie na trasie „Reebok Hip – Hop Tour”. W studio im. Agnieszki Osieckiej zagrał także specjalny, retransmitowany na całą Polskę koncert z udziałem grupy Sofa. Z nimi także zagrał 11 koncertów na trasie promującej najnowszy album „HollyŁódź” oraz dwukrotnie na festiwalu „Heineken Open’er Festival”. Bez wątpienia można o nim powiedzieć, że jest artysta przez wielkie „A”, w swojej twórczości nie ogranicza się do rymowania w ścisłych hiphopowych ramach. Jego koncerty są porywające i energiczne. Oprócz muzyki, którą kocha, O.S.T.R. niesie swoim fanom życiowy przekaz. Jaki? Dowiedzcie się już dzisiaj podczas koncertu.

  Support: Jako warm – up przed koncertem zagra Wałbrzyski BK Fon

  Nazwa: Bolko Blues Night | koncert

  Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki 11, Klub „Bolko”

  Godzina: 19:00

  Cena: brak

  Świdnicki Klub „Bolko” zaprasza miłośników bluesa na koncert, którego gwiazdą wieczoru będzie świdnicka formacja Sonny Blues. Zespół powstał w 1987 roku przy Świdnickim Ośrodku Kultury, a jego pragnieniem było grać typowego chicagowskiego bluesa, zarówno we własnych aranżacjach, jak i oryginalnych wersjach klasyków bluesowych. Występowali podczas wielu imprez plenerowych i klubowych, natomiast szerszej publiczności zaprezentowali się m. in. Na Rawie Blues oraz w trakcie opolskiego festiwalu jako laureat Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu. Zespół wykonuje zarówno znane standardy bluesowe jak i własne kompozycje o urozmaiconej strukturze muzycznej, która łączy bluesa, elementy jazzu oraz rocka. W skład zespołu wchodzą:

  Piotr Gnyszka – saksofon

  Wojciech Łabudzki – perkusja

  Artur „Pako” Wojtusiak – gitara, harmonijka

  Renata Król – wokal

  Roman Bednarz – gitara basowa

  Waldek Mucha – gitara

  Oprócz Sonny Blues, na scenie usłyszymy: Marek Olszycki Projekt oraz No Bisnes.

  Źródło: www.rock.swidnica.pl

  Sobota, 10 grudnia

  Nazwa: Świdnickie Otwarte Mistrzostwa Dzieci w Judo

  Miejsce: Świdnica, ul. Galla Anonima 11, Hala Zawiszów

  Godzina: 9:00

  Cena: brak

  Już w najbliższą sobotę, 10 grudnia, o godzinie 9.00 w Hali Zawiszów, przy ulicy Galla Anonima 1a odbędą się Świdnickie Otwarte Mistrzostwa Dzieci w Judo.
  Zapraszamy wszystkich świdniczan w sobotni poranek do kibicowania młodym judokom.

  Nazwa: Wykład „Paleoperformanse” wygłosi prof. M. Kocur

  Miejsce: Świdnica, ul. Franciszkańska, Miejska Biblioteka Publiczna (Sala Cystersów)

  Godzina: 13:00

  Cena: brak

  W ramach projektu „Alchemia Teatralna” realizowanego przy współpracy Urzędu Miasta Świdnica, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Świdnickiego Ośrodka Kultury, będzie miał miejsce niecodzienny wykład. Zostanie wygłoszony przez teatrologa, reżysera, krytyka teatralnego profesora Mirosława Kocura z Uniwersytetu Wrocławskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Charyzmatyczny wykładowca, który ponownie przyjął zaproszenie do Świdnicy. Sam o sobie mówi, że jest teatrologiem nawiedzonym, posiadającym ogromną pasję i wiedzę, którą chętnie przekazuje i dzieli się ze słuchaczami. Bez wątpienia będzie to ciekawy i wart uwagi wykład.

  Niedziela, 11 grudnia

  Nazwa: Spotkanie z Urszulą Grabowską i pokaz filmu „Joanna”

  Miejsce: Świdnica, Rynek 43, Sala Teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

  Godzina: 17:00

  Cena: brak

  Gwiazdą wieczoru jest polska aktorka teatralna i filmowa. Urszula Grabowska jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, od samego początku twórczości związana z Teatrem Bagatela w Krakowie. Dwukrotnie nominowana do nagród „Telekamery” w kategorii aktorskiej, natomiast w 2011 roku została laureatką Polskich Nagród Filmowych „Orły 2011” w kategorii główna rola kobieca w filmie Feliksa Falka „Joanna”. Właśnie na projekcję i spotkanie z odtwórczynią głównej roli będzie można się spotkać w niedzielne popołudnie.

  Jak widzicie, okres przedświąteczny zapowiada się ciekawe, podejrzewam że takie rarytasy kulturalno – towarzyskie przygotował dla dużych dzieci sam Mikołaj, czy święty – nie wiem, wolę wierzyć w zwykłego Mikołaja bez górnolotnego tytułu.

  Śnieżynka Maja

  Poprzedni artykułJarmark Bożonarodzeniowy pod zamkiem
  Następny artykułCentrum Rehabilitacji Społecznej gotowe