Świdnica stroi się na święta

  14

  Na świdnickich ulicach i w Rynku montowane są kurtyny świetlne z aniołkami, gwiazdki i girlandy. Przystrojone będą również drzewa i fontanny. A efekt prac prowadzonych od kilku dni będzie można zobaczyć we wtorek, 6 grudnia. Tego dnia świąteczna iluminacja Świdnicy ma rozbłysnąć w pełnej krasie. Dekoracje świetlne będzie można zobaczyć w Rynku, a także na pl. Grunwaldzkim, ul. Wałbrzyskiej, czy też ul. Żeromskiego.

  W mieście rozwieszone zostaną 24 dekoracje zamontowane między budynkami i 30 na słupach oświetleniowych. Kilkadziesiąt dekoracji przyozdobi ul. Łukową. Na tej ulicy ponownie stanie świąteczny anioł, do którego przed rokiem ustawiały się kolejki. 60 kurtyn świetlnych zabłyśnie na drzewach w Rynku. W Rynku świąteczne oświetlenie zyskają również fontanny. Gwiazda betlejemska przyozdobi świdnickie lodowisko.

  Na 15 grudnia zaplanowano iluminację choinek. Świąteczne drzewka staną w Rynku oraz na pl. Jana Pawła II.

  Na tegoroczną iluminację Świdnica przeznaczyła mniej funduszy niż zwykle – 61,5 tys. zł. Dodatkowo 1/3 oświetlenia stanowią nowoczesne źródła światła – diody LED, które są energooszczędne.

  Dodajmy, że w lutym 2011 r. iluminacja ulicy Łukowej wyróżniona została w ogólnopolskim konkursie na „Najlepiej oświetlone miasto i gminę”. W kategorii „Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu” Świdnica zajęła ex aequo III miejsce.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy

  Urzędu Miejskiego w Świdnicy

  Foto Wojciech Lewandowski

  [photospace]

  Poprzedni artykułPedofil zatrzymany w Żarowie
  Następny artykułWitajcie w piekle… na Parkowej [FOTO]