Siedem milionów dla firm

  8

  W co i jak inwestować? Jak uzyskać certyfikat jakości lub środowiskowy? Czy nowe produkty wprowadzić na rynek krajowy, a może zagraniczny? Jak opracować strategię rozwoju przedsiębiorstwa? Wiele firm próbuje znaleźć odpowiedzi na te pytania, jednak skorzystanie ze specjalistycznego doradztwa jest kosztowne. Teraz firmy z Dolnego Śląska będą mogły takie doradztwo uzyskać taniej dzięki pieniądzom unijnym. Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca właśnie ogłosiła konkurs o dotacje na doradztwo dla MSP.

  Do podziału jest sporo, bo ponad 7 milionów złotych. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą skorzystać ze specjalistycznego doradztwa w wysokości od 10 tys. do 400 tys. złotych, z czego otrzymają zwrot połowy poniesionych wydatków. Dotacje będą przyznawane na:

  • doradztwo w zakresie jakości (np. projektowania, wdrażania i doskonalenia systemów zarządzania jakością),
  • doradztwo w zakresie wykorzystania zaawansowanych technologii informatycznych w przedsiębiorstwie
  • doradztwo dotyczące opracowania strategii rozwoju przedsiębiorstwa,
  • doradztwo w zakresie projektowania, wdrażania i doskonalenia nowego produktu lub usługi lub opracowywania planów marketingowych,
  • doradztwo w zakresie wprowadzenia przedsiębiorstwa na terytorium UE (z wyłączeniem obszaru Polski),
  • doradztwo w zakresie wprowadzania przez przedsiębiorcę produktów na nowe rynki zagraniczne,
  • doradztwo w zakresie pozyskiwania zewnętrznego finansowania na rozwój działalności gospodarczej.

  Efektem uzyskania doradztwa musi być raport, analiza, opracowanie, na podstawie których firma będzie rozwijała się w przyszłości, wdroży certyfikaty jakościowe, zacznie nową produkcję. Nowością jest to, że w ramach konkursu o dotacje każdy przedsiębiorca może złożyć nieograniczoną liczbę wniosków. Oczywiście każdy z nich musi dotyczyć innego zagadnienia.

  Przedsiębiorcy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania, muszą zapoznać się z dokumentami dostępnymi na stronie internetowej: www.dip.dolnyslask.pl. Wnioski o dotację należy wypełnić w Generatorze Wniosków, który w ciągu kilku sekund można pobrać ze strony internetowej Instytucji. To specjalny program ułatwiający przygotowanie dokumentacji – sprawdza czy wszystkie rubryki są wypełnione, podlicza wydatki i kwotę dotacji itp. Wypełnione wnioski trzeba 24 stycznia 2012 r. zarejestrować za pomocą Internetowego Rejestratora Wniosków. Rejestracja będzie odbywała się w godzinach 8.00 –15.00. Po zarejestrowaniu wniosku w ciągu 3 dni należy złożyć całość dokumentacji w siedzibie DIP (Wrocław, ul. Strzegomska 2-4). W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości można kontaktować się z pracownikami Instytucji: telefonicznie 71 776 58 12, 776 58 13, 776 58 14, e-mailowo: [email protected] lub osobiście w siedzibie DIP.

  Poprzedni artykułSesja z minutnikiem w ręku
  Następny artykułGaleria Świdnicka. Pierwsze nabory do pracy