Pięknieją wiejskie świetlice

  0

  Z każdym rokiem  świetlice w gminie Świdnica  zyskują na atrakcyjności. To efekt sięgania  po fundusze unijne. W tym roku obiekty w Mokrzeszowie, Krzczonowie, Bystrzycy Górnej, Grodziszczu przeszły swoistą odnowę.  Z pewnością fakt ten cieszy wielu mieszkańców, dla których świetlice są miejscem integracji i tworzenia nowych pomysłów na rozwój swoich sołectw.

  Wyremontowana świetlica w Bystrzycy Górnej

  W 2011 r. dolnośląskie samorządy otrzymały 51 mln złotych – na realizację projektu „Odnowa i rozwój wsi” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. W tegorocznym rozdaniu środków gmina Świdnica otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch projektów: w Bystrzycy Górnej i Grodziszczu na łączną kwotę dotacji ponad 663,3 tys. zł. Na uwagę zasługuje fakt, że 2 złożone projekty zostały zatwierdzone z maksymalnym poziomem dofinansowania tj 75% kosztów kwalifikowanych.

  W Grodziszczu zakończyły się  prace remontowe przy świetlicy oraz w sąsiedztwie płyty boiska sportowego. Zakres prac obejmował dobudowę pomieszczenia na scenę do pomieszczenia sali świetlicy, wymianę okien drewnianych na okna z PCV, wymianę drzwi zewnętrznych na aluminiowe, ocieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie oznakowania miejsc postojowych, W części dotyczącej przebudowy miejsc postojowych o powierzchni 1425,7m2 do obsługi boiska sportowego wykonano: korytowanie, montaż krawężników, wykonanie nawierzchni drogowych. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na kwotę 522,7 tys. z ł. w tym dofinansowanie w ramach PROW „Odnowa i Rozwój Wsi” stanowić będzie wartość 322,8 tys. zł.

  Janusz Waligóra

  Poprzedni artykułPamięć o Holocauście. Nadzieja na przyszłość?
  Następny artykułKup prezent, pomóż dzieciom