O nauce i praktyce w “Mechaniku”

  0

  Podniesienie jakości kształcenia zawodowego, zwiększenie motywacji uczniów do aktywnego poszukiwania pracy, a także poszerzenie wiedzy uczniów o lokalnym rynku pracy. To tematy, które poruszyli uczestnicy “Forum zawodowego branży mechanicznej” zorganizowanego 29 listopada przez Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

  – Wychodzimy bowiem z założenia, że najlepszym sposobem nauki i kształtowania umiejętności młodych ludzi jest bezpośredni kontakt z praktyką, z tym, co na co dzień oferują pracodawcy – komentują organizatorzy.

  Bardzo ważnym aspektem było nawiązanie współpracy szkoły i pracodawców w celu organizacji dla młodzieży staży i praktyk zawodowych. Chcieliśmy również pokazać, jakie są potrzeby, możliwości i kierunki rozwoju branży mechanicznej w naszym regionie – dodają.

  W Forum, oprócz młodzieży z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, uczestniczyli uczniowie ze szkół w Wałbrzychu, Strzegomiu, Dzierżoniowie, Bielawie i Ząbkowicach Śląskich.

  Zaproszeni goście zaprezentowali swoje firmy, zakres ich działalności, a także nowoczesne technologie i programy zarządzające procesami w ich przedsiębiorstwach. Wskazali na szybki rozwój branży mechanicznej w naszym rejonie oraz duże zapotrzebowanie na specjalistów.

  W ramach Forum zostały zorganizowane również ciekawe prezentacje nowoczesnego oprogramowania wykorzystywanego w procesie dydaktycznym i produkcyjnym.

  wl/ foto Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy

  [photospace]