Najdłuższy chodnik po remoncie

  9

  Dwa samorządy powiatowy i gmina Dobromierz wspólnie sfinansowały budowę kolejnego chodnika przy drodze powiatowej. Na remont ciągu dla pieszych dołożyły także działające w pobliżu zakłady kamieniarskie. Oddany do użytku chodnik w miejscowości Borów jest najdłuższym spośród tych, które biegną wzdłuż dróg powiatowych.

  Nowy chodnik wyremontowano w miejscowości Borów w gminie Dobromierz. To najdłuższy ciąg dla pieszych spośród wszystkich, które biegną przy drogach powiatowych. Ma 497 m długości, a jego powierzchnia wynosi 710 m2.

  – Chodnik wykonaliśmy we współpracy z gminą Dobromierz. Udało nam się także włączyć do tego zadania okoliczne zakłady kamieniarskie, które współfinansowały jego budowę. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogliśmy wykonać remont na całej długości chodnika. Nowością jest także to, że chodnik jest w całości wykonany z kostki granitowej – mówi Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

  [photospace]

  Koszt prac zamknął się kwotą 220 tys. zł. Powiat ze swojego budżetu przekazał na realizację tego zadania 50 tys. zł. Wykonawcą robót była Kopalnia Piaskowca Radków.

  Monika Żmijewska

  Starostwo Powiatowe

  Poprzedni artykułZaśpiewały dla Afryki
  Następny artykułArek Piech w kadrze