Maltańczycy ponownie nie zawiedli

  4

  Przywieziono już sprzęty dla niepełnosprawnych przekazane powiatowi świdnickiego przez Zakon Kawalerów Maltańskich z Biberach. Do rozdysponowania są łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie i balkoniki pomocne osobom mającym trudności z poruszaniem się. Sprzęty trafią do najbardziej potrzebującym mieszkańców naszego powiatu.

  Dzięki bezpłatnej pomocy firmy PHU Agata Prostak-Fester z Dobromierza, która sfinansowała przewóz zebranych przez Maltańczyków z Biberach darów do powiatu świdnickiego, potrzebne niepełnosprawnym i chorym osobom sprzęty trafią niebawem do ich domów. A mowa o łóżkach szpitalnych, balkonikach ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz wózkach inwalidzkich, które w ostatnim okresie udało się zebrać przez zaprzyjaźniony z naszym powiatem Zakon Kawalerów Maltańskich z Biberach.

  – Cieszy nas tak ogromna, bezinteresowna pomoc skierowana do naszych mieszkańców. Zaledwie w ubiegłym tygodniu Maltańczycy odwiedzili nasz powiat przywożąc dary dla bezdomnych i dzieci z Domu Dziecka oraz czek na zakup wyposażenia do rehabilitacji dla nowej szkoły specjalnej. Dodatkowo przywieźli wtedy ze sobą cały bus wypełniony plecakami szkolnymi wraz z wyposażeniem, które trafią do dzieci z rodzin zastępczych. Kolejna tak znacząca forma pomocy w postaci sprzętu będzie dla potrzebujących mieszkańców naszego powiatu dobrym prezentem na nadchodzące święta – mówi wicestarosta Alicja Synowska. – Szczególne podziękowania kieruję także do pani Agaty Prostak-Fester z Dobromierza, która bezpłatnie przywiozła sprzęt do powiatu.

  Sprzęt trafi do mieszkańców naszego powiatu poprzez działające w gminach MOPS-y i GOPS-y. To tam przekazane zostanie przez powiat zapytanie o najbardziej potrzebujących chorych i niepełnosprawnych. Sprzęt aktualnie przebywa w magazynie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy, gdzie mieści się świdnicki oddział Stowarzyszenia Maltańskiego. Przywieziony dary pochodzą z niemieckiego szpitala i są w dobrym stanie technicznym.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułBank Żywności rozpoczyna zbiórkę darów
  Następny artykuł1200 napiękniejszych psów