1200 napiękniejszych psów

  2

  Od 3 do 4 grudnia 2011 r w Świebodzicach najpiękniejsze psy z całego świata będzie można podziwiać na  50. Krajowej Wystawie Psów Rasowych, współorganizowanej przez Wałbrzyski Oddział Polskiego Związku Kynologicznego oraz Gminę Świebodzice. W hali sportowo-widowiskowej OSiR będzie można obejrzeć około 1200 psów reprezentujących prawie 200 różnych ras, które przyjadą  z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji, Dani, Rosji, Wielkiej Brytanii i USA.

  Od godziny 10:00 do 15:00 będzie można podziwiać psy oceniane indywidualnie w ringach, o godzinie 15:00 rozpoczną się natomiast konkurencje finałowe, podczas których zobaczymy najpiękniejsze psy wystawy konkurujące o najbardziej prestiżowe tytuły, wtedy też nastąpi uroczyste wręczenie pucharów i innych nagród pamiątkowych – mówi Monika Nowak, wiceprzewodnicząca Wałbrzyskiego Oddziału Polskiego Związku Kynologicznego. – Będzie można kibicować psom podczas zmagań w wielu ciekawych konkurencjach takich jak: wybór psa o najładniejszych skarpetkach, wybór najpiękniejszego szczeniaczka i weterana  oraz wiele innych.

  Pierwszego dnia, czyli w sobotę, będzie można zobaczyć licznie zgłoszone owczarki niemieckie i inne psy pasterskie, teriery, wśród których znajdziemy ozdobione kokardkami yorkshire terriery, jak i silne american staffordshire terriery, spaniele, retrievery z najliczniej zgłoszonymi na tę wystawę golden retrieverami na czele, oraz malutkie psy ozdobne, wśród których znajdziemy najmniejszą rasę świata – chihuahua.

  W niedzielę zapraszamy do obejrzenia dużych psów molosowatych, dobermanów, sznaucerów, dogów, jamników, szpiców i psów ras pierwotnych takich jak siberian husky, psów gończych i myśliwskich takich jak beagle, wyżły czy setery, oraz chartów, wśród których pojawi się największa rasa świata – wilczarz irlandzki.

  – Wystawa będzie dla wszystkich okazją do zobaczenia wielu ras egzotycznych, rzadko lub wcale nie występujących w naszym kraju, a wśród nich: jedyna w swoim rodzaju mieszanka psa z wilkiem – ceskoslovensky vlcak, pies z pręgą na grzbiecie – rhodesian ridgeback, nagie psy meksykańskie i peruwiańskie, egzotyczne podengo portugalskie, psy o fioletowym języku – chow chow, najszybciej biegające małe psy – charciki włoskie i kilka ras, które po raz pierwszy w historii naszych wystaw zostały zgłoszone: cimarron uruguayo, vasgotenspets, norsk lundehund oraz braque d’auvergne – zachęca Monika Nowak.

  Wszystkich chętnych do obejrzenia psich piękności zapraszamy  w dniach 3-4  grudnia 2011 roku do  Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR przy ul. Mieszka Starego 6 w Świebodzicach.

  Wstęp– 10 zł bilet normalny, 5 zł ulgowy.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik prasowy UM w Świebodzicach

  Poprzedni artykułMaltańczycy ponownie nie zawiedli
  Następny artykułŚwiebodziczanki w Familiadzie!