Jesień we Fregacie

  0

  Zagórze Śląskie kojarzy właściwie każdy mieszkaniec Świdnicy z młodości lub z dzieciństwa. Od dawien dawna było to miejsce weekendowego wypoczynku, szkolnych wycieczek, wypraw rowerowych czy rodzinnych spacerów. Położone niedaleko Świdnicy, urokliwie umiejscowione wśród lasów i gór kojarzy się głównie z niewielkim, aczkolwiek niezwykle malowniczym Jeziorem Bystrzyckim oraz wybudowaną blisko 100 lat temu ogromną, kamienną tamą.

  Od kilku lat Jezioro Bystrzyckie przeżywa swój renesans i przyciąga setki turystów z całej Polski, których urzekły okoliczne krajobrazy, ale przede wszystkim niezwykła serdeczność gospodarzy „Fregaty” i magia tego miejsca. „Fregata”- restauracja i pokoje do wynajęcia, umiejscowiona naprzeciwko tamy, tuż nad brzegiem jeziora, otulona majestatycznymi świerkami i dębami jest w krajobrazie Jeziora Bystrzyckiego prawie tak długo jak blisko stuletnia zapora. Swojego dobrego ducha spotkała kilka lat temu – ludzi, którzy pokochali to miejsce miłością od pierwszego wejrzenia. Stworzyli dom gościnny, gdzie każdy czuje się jakby przyszedł w odwiedziny do przyjaciół.

  Przekraczając próg „Fregaty”, wchodzimy do innego, wręcz bajkowego świata, który tworzą setki wzorów i kolorów, niby chaos, ale wszystko stoi tak naprawdę na swoim miejscu i nie mogłoby stać nigdzie indziej; niby kicz, ale w stu procentach kontrolowany, a do tego cudowne ciepło kominka, kojąca, nastrojowa muzyka smooth jazz i cała paleta jesiennych barw za oknem. Jesienią „ Fregata” pachnie ciszą i spokojem, pachnie domowym ciastem i aromatycznym grzańcem, oferuje Państwu też bogaty wybór dań opartych na sezonowych produktach i tradycyjnych smakach.

  „Fregata” to nie tylko restauracja i pokoje. Wiosną tego roku powstała „Galeria Potpourri” manufaktura klimatu. Siedzibą galerii jest wnętrze „Fregaty”, właściwie cała „Fregata” jest jednocześnie galerią. Powstała z miłości do pięknych, stylowych , klimatycznych przedmiotów, starych i nowych , ale zawsze wprowadzających do wnętrza nastrój i emocje. Powstała w odpowiedzi na zapytania Gości, pragnących zabrać część tych emocji ze sobą. W galerii znajdziecie meble wiekowe i nowe, oryginalne modele; zastawę stołową, lustra, świeczniki, tekstylia, zegary, oświetlenie, mnóstwo ciekawych prezentów dla najbliższych, a wkrótce też wyjątkowe świąteczne dekoracje do Państwa domów. Nowością jest Fregatowy Kredens, gdzie kupić można domowe przetwory, pikle i konfitury, wszystko naturalne, bez konserwantów i zbędnych ulepszaczy, tradycyjnie pasteryzowane, jak również domowe smalczyki i tradycyjne polskie wędzonki, kiełbasy i ryby wędzone.

  Fregata to zatem swoista filozofia gościnności, nie tylko tradycyjna restauracja i hotel, to przyjazny dom gościnny, wielobarwny, o wielu twarzach i równie wielu możliwościach.

  W okresie przedświątecznym „Fregata” rozbłyśnie tysiącem lampek i w typowo świątecznych aranżacjach, przy zapachu choinki, domowych wypieków, przy żywym ogniu z kominka stanie się azylem w przedświątecznym szaleństwie. Dodatkową atrakcją będzie kiermasz w „Galerii Potpourri”, gdzie poza wyjątkowymi prezentami dla najbliższych znajdziecie Państwo ofertę ciast i tradycyjnych polskich potraw wigilijnych i świątecznych z możliwością zamówienia do Państwa domów.

  W dniach 15-22.12.2011 r., „Fregata” zaprasza do swojego domku bożonarodzeniowego na Świdnickim Jarmarku Bożonarodzeniowym, będzie on zapewne równie kolorowy i interesujący jak cała fregatowa codzienność. Przy „wigilijnym” stole wysypanym sianem popróbujecie Państwo specjalnie na tę okoliczność przygotowanych smakołyków.

  Spotkajmy się w miejscu wyjątkowym www.fregata.org

  artykuł sponsorowany


  [photospace]

  Poprzedni artykułDrożej, ale z dopłatą
  Następny artykułBiały Orlik ruszył dzisiaj