Dzieciaki obdarowane w Warszawie

  1

  Moc mikołajkowo-świątecznych atrakcji przeżyło  pięćdziesięcioro podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „SERCE” ze Świdnicy. Na zaproszenie swojego przyjaciela – Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka jeden dzień spędzili w Warszawie i wyjechali nie tylko z miłymi wspomnieniami.

  Najpierw po długiej wielogodzinnej podróży spotkanie – wspólne śniadanie w Biurze Rzecznika Praw Dziecka z jego gospodarzem. Następnie fantastyczna podróż po cudach współczesnej techniki – to oczywiście Centrum KOPERNIK, miejsce o odwiedzeniu którego dzieci marzyły od dawna.

  Kolejna atrakcja to spotkanie z Ministrem Zdrowia Bartoszem Arłukowiczem, który jest Kawalerem Orderu Uśmiechu, Zastępcą Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju Panem Ministrem Janem Orgelbrandem, posłami na Sejm – Iwoną Guzowską i Michałem Szczerbą oraz z doradcami Rzecznika Praw Dziecka – Henryką Krzywonos i Dorotą Zawadzką. Ważną poznaną osobą jest także dr Irena Koźmińska, prezes Fundacji „ABC XXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.

  Zespół Dziecięcy „SERDZUSZKA” dał specjalny bożonarodzeniowy koncert, podczas którego dyrektor generalny UPS Piotr Sitarek przekazał symboliczne czeki na działalność charytatywną dla dzieci. W imieniu świdnickiej Fundacji SERCE – Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej dar przyjęła Pani skarbnik Grażyna Parfianowicz.

  Marek Michalak zaprosił również znanych i lubianych aktorów – Maję Hirsch i Filipa Bobka /występujących m.in. w serialu „Ula Brzydula”/, którzy czytali dzieciom fragmenty książki „Pamiętnik Blumki”, opowiadającej o działalności Janusza Korczaka. Każde dziecko, dzięki Firmie UPS, dostało w podarunku mikołajkowym to wyjątkowo piękne i już kilkakrotnie nagrodzone wydanie. Każdy z gości i gospodarz otrzymali od dzieci piękne świąteczne stroiki wykonane podczas warsztatów plastycznych w Europejskim Centrum Przyjaźni Dziecięcej.

  Po sesji zdjęciowej, zbiórce autografów i wspólnej kolacji, dzieci wraz z opiekunami pod przewodnictwem prezes Iwony Maciejewskiej pełni wrażeń wrócili do rodzinnej Stolicy Dziecięcych Marzeń.

  Spotkają się jednak niebawem, bo już 16 grudnia – podczas tradycyjnej wieczerzy wigilijnej w Hotelu PARK, gdzie z pewnością nie zabraknie przyjaciół świdnickiego „SERCA”, z Rzecznikiem Praw Dziecka na czele.

  Biuro Prasowe  Rzecznika Praw Dziecka/opr. red.

  [photospace]

  Poprzedni artykułŚwiebodzice i ich mieszkańcy [FOTO]
  Następny artykułWycieczka w nagrodę