Żuraw za krótki

  5

  To nie żuraw stojący w Rynku będzie podnosił części hełmu, które zostaną zamontowane na wieży ratuszowej. Uspokajamy wszystkich tych, którzy w tej sprawie pisali do nas na [email protected] W tej chwili wylewane są ostatnie elementy wieży, jeśli wszystko pójdzie z planem montaż hełmu powinien rozpocząć się w połowie grudnia 2011 roku.

  Odległość pomiędzy stojącym w Rynku dźwigiem a wieżą ratuszową jest za mała, aby ten mógł podnieść hełm na odpowiednią wysokość. Żuraw mierzy 52 metry, wysokość wieży do szpica to 57,66 m. Jak się okazuje, żuraw od startu inwestycji był wykluczony z tej pracy. Waldemar Skórski, zastępca prezydenta uspokaja – Od początku było wiadomo, że za montaż hełmu będzie odpowiadał inny dźwig.  Ten, który znajduje się w Rynku, nie ma odpowiedniego tonażu.

  Wraz z hełmem na iglicy znajdzie się kula z pamiątkami, którą uroczyście zamknięto 1 października. Znajdują się w niej cztery puszki zapełnione zdjęciami lotniczymi, satelitarnymi, dokumentami, zdjęciami miasta, monetami i pamiątkami od świdniczan.

  tepe

  [photospace]