Zrób sobie firmę – Akademia Biznesu odc.1 [VIDEO]

  2

  Chcesz pracować niezależnie? Masz dość narzucanych obowiązków i reguł, także tych związanych z czasem pracy? Masz chęć stworzyć miejsce pracy nie tylko dla siebie, ale także dla innych?

  Jeżeli tak, to najwyższy czas pomyśleć o własnej firmie. W nowym cyklu pokażemy, jak krok po kroku otworzyć własną działalność w Świdnicy.

  Pomysł na biznes

  Najpierw musimy ustalić czy nasza firma będzie funkcjonować tylko w naszym mieście czy także poza nim. Jeżeli już to wiemy, należy przeanalizować zachowania klientów, wielkość i chłonność świdnickiego rynku, a także czy w naszym rejonie nie funkcjonuje już podobna firma. Jeśli tak, to musimy wiedzieć, dlaczego klienci wybiorą właśnie naszą.

  Biznes plan

  Napisanie biznes planu jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy chcemy w przyszłości uzyskać dofinansowanie.  Najlepiej jest użyć gotowych wzorów, które są dostępne w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: “biznes plan wzór”. Możemy również skorzystać z profesjonalnej literatury. W naszej miejskiej bibliotece książek o tej tematyce jest cała masa. Warto również skorzystać z pomocy organizacji specjalizujących się właśnie w pisaniu biznes planów. Niestety, tylko w zakresie prywatnym. Urzędy nie przewidują takiej pomocy.

  OBEJRZYJ:

  W kolejnym odcinku – jakie wnioski i gdzie należy złożyć? Ile faktycznie trwa rejestracja działalności gospodarczej? Jak to zrobić w Świdnicy? Oglądaj za tydzień.

  Poprzedni artykułLekcja z prezydentem
  Następny artykułBieg Niepodległości z rekordem [FOTO]