Lekcja z prezydentem

  1

  Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek wcielił się w rolę nauczyciela. Poprowadził lekcję wiedzy o społeczeństwie z uczniami Gimnazjum nr 4. Powód?

  Dorośli narzekają, że młodzi nie angażują się w życie społeczności lokalnych. Uznałem, że zamiast dołączać do chóru narzekających będę rozmawiał z młodzieżą o samorządzie oraz zachęcał do aktywności. Ważne przecież, byśmy do podstaw obywatelskich zachęcali już od najmłodszych lat – tłumaczy Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Na pierwszym spotkaniu prezydent opowiadał o samorządzie, jak wygląda jego praca, czym zajmują się i za co są odpowiedzialne władze miasta. Na przykładzie inwestycji pokazywał, że wszelkie budowy wymagają wielu miesięcy, a nawet czasami lat przygotowań.

  Wydawałoby się, że ta praca jest nudna albo, że pozornie nic się nie dzieje, a wcale tak nie jest. Przebudowany plac, czy wyremontowana szkoła to konkretny wysiłek wielu ludzi – mówił Wojciech Murdzek i dodał, że np. w projekt budowy skate parku włączyli się młodzi ludzie, współdecydując o jego wyglądzie.

  Gimnazjaliści rozmawiali z prezydentem Murdzkiem o tym, jak uatrakcyjnić wolny czas, o kolejnych miejscach do rekreacji. Wzięli również udział w quizie. Spośród 15 zdjęć przedstawiających różne miejsca i obiekty w Świdnicy, nie odgadli jedynie dwóch.

  W lekcji z prezydentem wzięło udział w sumie 35 uczniów z dwóch klas Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Spotkanie w kolejnym gimnazjum planowane jest jeszcze w listopadzie.

  Poprzedni artykułŚwięto Niepodległości [PROGRAM]
  Następny artykułZrób sobie firmę – Akademia Biznesu odc.1 [VIDEO]