Zbudują budki dla ptaków

  1

  Już po raz czwarty jedna ze szkół podstawowych z terenu powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego zgarnie bon o wartości 1000 złotych, a zwycięska klasa przez cały dzień będzie korzystać z wodnych atrakcji wrocławskiego Parku Wodnego. Rusza czwarta edycja akcji społecznej „Dach nad głową”.

  Blisko stu uczniów szkół podstawowych z terenu trzech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego w sobotę 12 listopada po raz czwarty wspólnie ze świdnickim marketem budowlano-dekoracyjnym Leroy Merlin rozpocznie akcję pomocy okolicznym zwierzakom.

  Młotki i deski w dłonie

  W sobotę 12 listopada świdnicki market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin po raz czwarty opanują młodzi pomocnicy. W markecie powstanie plac budowy. A do pracy przystąpią uczniowie szkół podstawowych z terenu trzech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego. W sumie blisko stu uczestników, w dwudziestu grupach pięcioosobowych będzie zbijać, montować, malować i dekorować? Co w tym roku?

  Były już budy dla psów, karmniki dla ptaków, a w tym roku będą to budki lęgowe dla fruwających przyjaciół. Przez cały dzień, w specjalnie wydzielonym do tego miejscu, na terenie świdnickiego hipermarketu Leroy Merlin dzieciaki z okolicznych podstawówek budować będą budki lęgowe dla ptaków według własnego pomysłu. Wykonane przez nich budki lęgowe przez tydzień będą wystawione w honorowym miejscu na terenie marketu Leroy Merlin. W tym czasie klienci sklepu będą mogli oddawać głos na ich zdaniem najlepszą budkę lęgową. – „Dach nad głową” to akcja, która na stałe wpisała się już w kalendarz naszych imprez. W ten sposób wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami regionu pomagamy okolicznym zwierzętom przetrwać zimę. Korzystają także na tym mali budowniczy. Zwycięska klasa ma zapewniony dzień pełen wrażeń we wrocławskim Parku Wodnym, a szkoła może zrobić zakupy w naszym markecie –mówi Jacek Burdziełowski, dyrektor świdnickiego hipermarketu Leroy Merlin.

  W poprzednich latach z wodnego szaleństwa korzystali dwukrotnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Pastuchowie, w gminie Jaworzyna Śląska. Do ich placówki trafiły także nowe tablice i dekoracje zakupione w hipermarkecie Leroy Merlin w ramach zwycięskiego bonu. W roku ubiegłym, wiodący od dwóch lat prym w konkursie, uczniowie z Pastuchowa, zwycięski laur oddali przedstawicielom Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Tym razem to uczniowie z terenu gminy Świdnicy szaleli we wrocławskim Parku Wodnym, a ich szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt.

  Razem możemy więcej

  Wydarzenie ma charakter społeczny, ale małym budowlańcom należą się nagrody. Jest o co walczyć. Najładniejsza zdaniem klientów sklepu budka lęgowa zgarnie nagrodę dla swoich wykonawców. Będą oni mogli zabrać całą swoją klasę na wodne szaleństwo do parku wodnego we Wrocławiu. Ich szkoła natomiast otrzyma bon o wartości 1000 złotych do wykorzystania w Leroy Merlin. Pieniądze przydadzą się na pewno każdej placówce. Zwłaszcza, że za pasem święta i trzeba przygotować świąteczne dekoracje.
  Akcja społeczna „Dach nad głową” została zapoczątkowana przez świdnicki hipermarket budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin. Teraz pomysł kopiowany jest przez inne hipermarkety w całej Polsce, m.in. w Szczecinie, Swarzędzu (województwo wielkopolskie) i Kłodzku. W Świdnicy „Dach nad głową” zostanie przeprowadzony już po raz czwarty. Do udziału zgłosiło się dwadzieścia pięcioosobowych drużyn z terenu powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego. Akcję wspiera Swidnica24.pl

  Poprzedni artykułParking pod choinkę [FOTO]
  Następny artykułIle w Świdnicy za własne m?