Zawalczyli o podium

0

48 siłaczy i siłaczek z kilkunastu klubów z terenu Dolnego Śląska wzięło udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc, które zorganizowane w Strzegomiu. Czołowe miejsca na podium wywalczyli zawodnicy strzegomskiego „Startu”.

W zawodach wzięło udział 40 zawodników z kilkunastu klubów z terenu Dolnego Śląska, ale także spoza naszego regionu. W zawodach swoje siły sprawdzało także 8 pań. Uczestnicy zmagań startowali w 16 kategoriach wagowych. Najlepsi okazali się zawodnicy Klubu Sportowego „Start” ze Strzegomia, którzy zajęli najwyższe miejsca na podium.

I miejsce w kat. junior do lat 18 powyżej 74 kg oraz II miejsce w kat. Junior do lat 23 powyżej 74 kg zajął Łukasz Rydwański (KS „Start”) a III miejsce w tej samej  kategorii zajął  Michał Rydwański (KS „Start). Michał uzyskał także III lokatę w kat. Senior do 74 kg. Natomiast I miejsce w kat. Junior 23 do 74 kg wywalczył również zawodnik KS „Start” Dawid Gierat, który uzyskał oprócz tego wysokie II miejsce w kat. Senior do 66 kg.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, a za  trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wagowej zostały wręczone  nagrody rzeczowe. Powiat Świdnicki był jednym z fundatorów nagród dla najlepszych zawodników.

Puchar dla Najlepszej Zawodniczki wg formuły Wilks’a otrzymała Katarzyna Kaniak z Klubu Pover Kuźnik Chorzów. Natomiast Puchar dla Najlepszego Zawodnika wg formuły Wilks’a otrzymał Artur Rejek TKKF Herkules Warszawa. Ten sam zawodnik  wycisnął największy ciężar zawodów –  220 kg i  otrzymał puchar Starosty Świdnickiego.