Wojciech Kielka wyrzucony z PiS

  29

  Wojciecha Kielki, do niedawna prawej rękę poseł Anny Zalewskiej i przewodniczącego klubu w Radzie Miejskiej Świdnicy, nie ma już w Prawie i Sprawiedliwości. 20 listopada decyzją zarządu okręgu został usunięty z partii.

  Wojciech Kielka

  – Przyczyna jest w postępowaniu pana Kielki podczas wyborów parlamentarnych i nie chodzi tu o fakt, że był pełnomocnikiem Bogdana Święczkowskiego – tłumaczy decyzję poseł Anna Zalewska. – Wypowiadał się negatywnie o innych kandydatach, doprowadził do chaosu w przekazie i złej atmosfery. Ma prawo się odwołać, ale takie pismo jeszcze nie wpłynęło. Wojciech Kielka zastanawia się w tej chwili nad odwołaniem od decyzji zarządu okręgu. – Nie podjąłem jeszcze decyzji w sprawie odwołania. Na pewno będę chciał zorganizować spotkanie, na którym zdradzę więcej szczegółów – wyjaśnia Kielka, który całą sytuacją jest mocno zdziwiony.

  Klub radnych PiS w Radzie Miejskiej rok temu liczył 4 osoby. W sierpniu wraz z 11 innymi osobami odszedł z partii radny Krzysztof Lewandowski, przewodniczący klubu w poprzednich kadencjach rady. Wraz z wykluczeniem Wojciecha Kielki w klubie zostają tylko 2 osoby – Robert Garstecki i Mariusz Barcicki.

  PiS po wyborach parlamentarnych jest mocno okrojony. Przy Jarosławie Kaczyńskim została tylko poseł Anna Zalewska. Bogdan Święczkowski stracił mandat po decyzji Sądu Najwyższego, a jego miejsce zajął Andrzej Dąbrowski z Kłodzka, który opowiedział się za „ziobrystami” i jest w Klubie Solidarna Polska.

  Poprzedni artykułW szkole o szkole wśród mundurów [ZAPOWIEDŹ]
  Następny artykułTłumy na filmie o księżnej Daisy