Wniosek o areszt za potrącenie – odrzucony

  77

  Aktualizacja z godziny 17.40:

  Sąd Rejonowy w Świdnicy odrzucił wniosek Prokuratury Rejonowej  o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Jana Ś., który potrącił dwoje nastolatków na Osiedlu Młodych.  Uznał, że nie zachodzi taka konieczność, bo mężczyzna ma stały adres zamieszkania i przyznał się do stawianych mu zarzutów.  Prokuratura Rejonowa zapowiedziała zaskarżenie tej decyzji do Sądu Okręgowego. – Kierowca ma poważne zarzuty, zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności, ale przede wszystkim uciekł z miejsca zdarzenia – wyjaśnia prokurator Marek Rusin. – To budzi poważne obawy, czy nie będzie usiłował zbiec lub ukrywać się podczas  śledztwa. Naszym zdaniem tymczasowy areszt jest uzasadniony.

  Informacja z godziny 13.16:

  Prokuratura zmieniła zarzuty dla 62-letniego kierowcy, który w sobotę ok. 18.00 na Osiedlu Młodych potrącił dwoje nastolatków. Jeszcze dzisiaj do sądu trafi wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Wcześniej zastosowano jedynie dozór policyjny. 14-latka w stanie ciężkim jest na oddziale intensywnej opieki medycznej świdnickiego szpitala. 15-letni chłopiec pozostaje pod opieka lekarzy na oddziale chirurgii, jego stan jest stabilny.

  Jan Ś. usłyszał dzisiaj zarzuty spowodowania wypadku po użyciu alkoholu, doprowadzenie do ciężkich obrażeń, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy. Grozi mu do 12 lat więzienia. – Na zaostrzenie zarzutów wpływ ma przede wszystkim stan zdrowia 14-letniej dziewczynki, który wczoraj lekarze ze świdnickiego szpitala Latawiec określali jako średni, a dzisiaj już ciężki – tłumaczy Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy. – Stan zdrowia 15-letniego chłopca określono jako średni.

  Przypomnijmy, 19 listopada 2011 roku  po godzinie 18.00 rozpędzone mondeo wjeżdżało na skrzyżowanie ulic Marcinkowskiego, Riedla i Słobódzkiego na przejściu dla pieszych znajdowała się dwójka młodych ludzi. – Kierujący nawet nie próbował hamować – informuje nas świadek zdarzenia. Uderzenie było tak silne, że nastolatkowie znaleźli się kilka metrów od przejścia. Pijany kierowca próbował zbiec z miejsca wypadku, jednak po chwili został złapany przez przechodniów. Swoje auto porzucił na ulicy Wróblewskiego. Jan Ś. miał w organizmie 1,92 promila alkoholu.

  Poprzedni artykułGmina Świdnica z paszportem
  Następny artykułPedofil złapany w sieci