Tłum do debiutu gospodarczego

  3

  Do tegorocznej edycji konkursu „Debiut Gospodarczy 2011” zgłosiło się aż 20 osób. Po weryfikacji dokumentów złożonych w ramach konkursu komisja zakwalifikowała do II etapu rekrutacji 16 uczestników.

  Laureaci Debiutu Gospodarczego 2010

  Pula nagród w konkursie wynosi w sumie 60 tys. zł. Świdniczanie  chcą rozpocząć działalność m. in. w branży reklamowej, kurierskiej, gastronomicznej, opakowań, rozrywkowej i internetowej. Mają również pomysł na stworzenie np. firmy zajmującej się myciem aut u klienta, sali zabaw dla dzieci.

  W II etapie, planowanym na koniec listopada, zostaną przeprowadzone rozmowy rekrutacyjne przez doradców zawodowych. Rozmowy dotyczyć będą m. in. motywów ubiegania się danej osoby o udział w projekcie, oceny predyspozycji do prowadzenia działalności gospodarczej, oceny doświadczenia zawodowego, dodatkowych kwalifikacji, oceny pomysłu na biznes m.in. pod kątem realności i trwałości. O terminie spotkania uczestnicy zostaną powiadomieni telefonicznie oraz e-mailem.

  To już VII edycja konkursu, który wspiera młodych, przedsiębiorczych świdniczan. Nie wszystkim laureatom z poprzednich lat się powiodło, jest jednak kilka przykładów prowadzonego z powodzeniem własnego biznesu, jak choćby warsztat samochodowy Grzegorza Kostki, firma „Ale Heca” Anny Sobczyk, sklep z odzieżą Tomasza Gadzińskiego czy Sklepo-Galeria „Houseria” Anny Ratajczyk-Łyczkowskiej i Anny Kmiecik.

  UM Świdnica/ opr. red.