Tancerze przed prezydentem

  2

  Od 8 listopada do wtorku, 15 listopada w Świdnicy gościć będzie 50-osobowa grupa młodych tancerzy ze szkoły Włada Jamy – znanego ukraińskiego tancerza – oraz zespołu folklorystycznego „Dywocwit”. Tancerze z partnerskiego miasta Świdnicy na Ukrainie – Iwano-Frankowska – wystąpią na scenach w Świdnicy (Teatr Miejski, Szkoła Podstawowa nr 4, Klub „Bolko”), ale także w Bystrzycy Górnej, Jaworzynie Śląskiej i Żarowie.

  Choreografowie i trenerzy, którzy pracują z młodymi ludźmi, to wielokrotni mistrzowie Ukrainy, finaliści mistrzostw świata: Wasyl Szeremeta, Natalia Czaszecznikowa, Jurij Kosowycz czy Anna Taras. Podczas występów będzie można zobaczyć także aktualną wicemistrzynię świata w show tanecznym – Ilonę Fedorko.

  W programie występów dzieci i młodzież (12-19 lat) z Ukrainy zaplanowano: taniec współczesny (hip-hop, jazz-funk, broadway jazz), tańce towarzyskie oraz folklor ukraiński. W repertuarze zespołu jest ponad 30 kompozycji choreograficznych.

  We wtorek tancerze spotkali się z prezydentem Świdnicy i wystąpili w sali konferencyjnej Urzędu Stanu Cywilnego.

  Nasze partnerskie relacje nabierają kolorytu i zyskują na znaczeniu również poprzez wymianę kulturalną. Na sali, w której prowadzone są obrady Rady Miejskiej wiszą herby miast partnerskich, z którymi współpracuje Świdnica. To nie tylko symbole, bo za nimi kryją się konkretne osoby, z którymi możemy się spotykać. To z nimi budujemy dobre podstawy przyjaźni i szerszej współpracy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  [photospace]

  Najważniejsze punkty świdnickiego programu wizyty zatytułowanej „W świecie tańca”:

  środa, 9 listopada

  godz. 10.15 – występ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4,

  czwartek, 10 listopada

  godz. 11.00

  Taniec współczesny, towarzyski i folklor ukraiński – występ tancerzy z partnerskiego miasta Iwano-Frankowsk na Ukrainie. Sala teatralna ŚOK, Rynek 43.  Wstęp wolny

  sobota, 12 listopada

  godz. 09.30-15.30 – warsztaty taneczne wspólnie ze świdnickim zespołem „Jubilat” (Klub „Bolko”)

  poniedziałek, 14 listopada

  godz. 18.00
  Taniec współczesny, towarzyski i folklor ukraiński – występ tancerzy z partnerskiego miasta Iwano-Frankowsk na Ukrainie. Sala teatralna ŚOK, Rynek 43. Wstęp wolny

  Poprzedni artykułO nagrodach, delegacjach i zaleceniach po kontroli
  Następny artykułWygraj wejściówki na Łazukę