Stypendyści programu „zDolny Śląsk”

  1

  Cztery z 16 stypendiów przyznawanych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska powędrowało do powiatu świdnickiego. Nagrody za osiągnięcia artystyczne i działalność społeczną otrzymali uczniowie świdnickich ogólniaków: I LO, II LO i III LO w Świdnicy.

  Program Stypendialny „zDolny Śląsk” kierowany jest do uzdolnionych uczniów dolnośląskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe oraz aktywność społeczną. Stypendia dla najzdolniejszej młodzieży z całego województwa przyznawane są od 2001r. przez Fundację Edukacji Międzynarodowej i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.
  W roku szkolnym 2011/2012 do powiatu świdnickiego powędrowały aż cztery takie stypendia. Otrzymali je uczniowie świdnickich ogólniaków: Piotr Studnicki – uczeń II LO za pracę w trakcie nauki w gimnazjum, Dagmara Jagielska – uczennica III LO w Świdnicy, kl. IB – za pracę w trakcie nauki w gimnazjum, Agata Mikołajczyk – uczennica III LO w Świdnicy, kl. III D – za zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnych społeczności w trakcie nauki w liceum. Wyróżnienie otrzymała również Karolina Kosior – tegoroczna absolwentka I LO w Świdnicy – za wybitne osiągnięcia artystyczne. Obecnie Karolina jest studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale polonistyki, kierunek wiedza o teatrze i działa jako wolontariuszka przy Operze Krakowskiej.

  – Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która tak dużo osiągnęła. Nie ma lepszej promocji dla naszego powiatu jak jego zdolni uczniowie – cieszy się starosta Zygmunt Worsa.

  W sumie na rok szkolny 2011/2012 przyznano 54 stypendia: w 4 kategoriach – za osiągnięcia naukowe (28), sportowe (15), artystyczne (7) i za działalność społeczną (4) , dla uczniów w trzech grupach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych (14), gimnazjów (24) i szkół ponadgimnazjalnych (16).

  Monika Żmijewska

  Starostwo Powiatowe w Świdnicy

  Poprzedni artykułKawa w samo południe [zobacz program TV]
  Następny artykułRosną lokalne podatki