Rosną lokalne podatki

  4

  W 2012 roku w Świdnicy wzrosną podatki od gruntów, nieruchomości i środków transportu. Część radnych protestowała przeciwko zmianie, alarmując, że kolejne obciążenia będą coraz trudniejsze do udźwignięcia przez mieszkańców. Prezydent odpowiada – lepiej systematycznie i o niewielkie kwoty podwyższać niż raz na kilka lat i dotkliwie.

  Podczas dzisiejszej sesji Rada Miejska 14 głosami za przy ośmiu przeciw przyjęła zwiększenie podatków od nieruchomości o 4, 20%. Za 1 m2 mieszkania to zaledwie 3 grosze, w skali roku za 50 m2 podwyżka oznacza konieczność dopłacenia 1,5 złotego. Najwyższe stawki podatków (maksymalne zgodnie z obwieszczeniem ministra finansów) zostały uchwalone dla działalności handlowej na powierzchni powyżej 4 tysięcy m2, dla stacji paliw, działalności bankowej i salonów gier 9 (21,94 zł za m2). Po podwyżce do budżetu miasta ma wpłynąć dodatkowe 800 tysięcy złotych.

  Uchwała zwiększająca o 4,20 % stawki podatków od środków transportu została przyjęta 14 glosami za przy 8 przeciw. Miasto zyska w skali roku 50 tysięcy złotych.

  Poprzedni artykułStypendyści programu „zDolny Śląsk”
  Następny artykułŚwidnicki Imprezownik