Śląska na Mikołaja [FOTO/VIDEO]

    7

    Na początku grudnia skończą się ostatnie utrudnienia w rejonie ulic Westerplatte i Śląskiej. – Jest spora szansa, że wykonawca zakończy przebudowę ostatniego fragmentu tej drugiej ulicy i będzie można otworzyć ruch dla samochodów – prognozuje Maciej Gleba, dyrektor departamentu komunikacji w świdnickim magistracie. T

    Przebudowa Śląskiej trwa od października 2010 roku. W pierwszym etapie wykonano nowe rondo, jezdnię, chodniki i ścieżkę rowerową  do ulicy Westerplatte. W sierpniu rozpoczęła się druga część prac, związana z przeprawą drogową nad potokiem. – Ta przebudowa pozwoli na poprowadzenie szerszej niż poprzednio jezdni, wygodnych chodników i ścieżki rowerowej, która będzie prowadziła do ronda – dodaje Maciej Gleba. Rowerzyści dalej będą mogli jechać wzdłuż rzeki po drodze wybudowanej przez prywatnego inwestora, który sfinansował i przeprowadził całość prac związanych z nowym rozwiązaniem dojazdowym do Galerii Świdnickiej.

    Przywrócenie ruchu na całej ulicy Śląskiej odciąży dzielnicę Kraszowice, ułatwi także dojazd na lodowisko i stadion. Inwestycja przebudowy ul. Śląskiej i mostu kosztuje 6,4 mln zł. 2,9 mln zł miasto otrzyma z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. 3,5 mln zł Świdnica przeznaczy ze swojego budżetu.

    [photospace]