Popływają za najpiękniejszą budkę

  2

  Czternaście budek lęgowych, kilka godzin wspólnej zabawy, ponad siedemdziesięciu uczestników to efekt IV edycji akcji „Dach nad głową” organizowanej przez świdnicki  Leroy Merlin. Przez ponad tydzień klienci sklepu mogli głosować na najładniejszą pracę. Konkurs został rozstrzygnięty. Zarówno klientom sklepu Leroy Merlin w Świdnicy, jak i dyrektorowi hipermarketu Jackowi Burdziełowskiemu oraz dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach Januszowi Zielińskiemu do gustu najbardziej przypadła budka wykonana przez drużynę reprezentującą Szkołę Podstawową w Witoszowie Dolnym. W nagrodę zwycięzcy zabiorą całą swoją klasę na wodne szaleństwa do Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach, a szkoła, z której pochodzą, otrzyma bon o wartości 1000 złotych do wykorzystania w świdnickim Leroy Merlin.

  Jeszcze nie zdecydowaliśmy, na co przeznaczymy tę nagrodę. Musimy usiąść wspólnie, całą drużyną i zdecydować. Być może będą to nowe karnisze i firanki do naszej świetlicy. Chcemy, żeby nagroda służyła wszystkim uczniom naszej szkoły – mówi opiekun zwycięskiej załogi Jolanta Gałuszka.

  Drugie miejsce w tegorocznej edycji „Dachu nad głową” zajęła klasa VI A ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy, trzecie natomiast pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Pszennie. – Z roku na rok prace wykonywane przez uczniów szkół podstawowych w ramach akcji „Dach nad głową” wzbudzają we mnie coraz większy podziw. Na szczególne wyróżnienie zasługuje także zaangażowanie nauczycieli, którzy wspierają swoich uczniów. To sprawia, że nasza akcja przybiera coraz większy wymiar. Kolejna edycja już za rok – mówi Jacek Burdziełowski.

  W tegorocznej edycji „Dachu nad głową” wzięło udział czternaście drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego. Wykonane przez uczniów budki lęgowe trafią do Nadleśnictwa Świdnica.

  Poprzedni artykułŚląska na Mikołaja [FOTO/VIDEO]
  Następny artykuł„Trzeźwy poranek” na drogach