Skorzystaj z bezpłatnej tomografii

  16

  Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zostało koordynatorem bezpłatnych badań profilaktycznych klatki piersiowej, realizowanych w ramach narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.


  Projekt ten ma na celu nakłonić społeczeństwo do przeprowadzenia darmowych badań tomografii komputerowej klatki piersiowej, w celu sprawdzenia stanu płuc. Projekt ruszył w połowie września 2011 roku i przewiduje możliwość przebadania 1000 osób. Do dzisiaj wykonano 400 badań. Program potrwa jeszcze do końca tego miesiąca, dlatego zachęcamy Państwa do skorzystania z badań. Program skierowany jest do osób w wieku od 55 do 75 lat palących co najmniej 1 paczkę papierosów dziennie przez minimum 20 lat. Zasięg akcji obejmuje powiaty województwa dolnośląskiego i opolskiego, w których odsetek operacyjności nowotworu płuc jest niższy niż 10 proc. Są to w woj. dolnośląskim powiaty: górowski, jeleniogórski, kłodzki, lubański, lwówecki, milicki, oławski, strzeliński, świdnicki, trzebnicki, wałbrzyski, wołowski, złotoryjski i w woj. opolskim: kluczborski, namysłowski, oleski, kędzierzyńsko-kozielski.

  Osoby kwalifikujące się do badania powinny zgłosić się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalisty (np. pulmonologa) po skierowanie na badanie. Po uzyskaniu skierowania, należy umówić się telefonicznie na bezpłatne badanie do wybranej placówki tomografii komputerowej.

  Oto najbliższe placówki, w których świebodziczanie mogą się przebadać:

  1.NZOZ Wrocławskie Centrum Medyczne
  Ul. Grabiszyńska 105
  Tel. 71 334 96 93/94
  Wrocław

  2.NZOZ Wałbrzyskie Centrum Medyczne
  Ul. Sokołowskiego 4
  Tel. 74 666 58 20
  Wałbrzych

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  UM Świebodzice

  Poprzedni artykuł2,5 km nowej nawierzchni
  Następny artykułBędzie Centrum Promocji i Partnerstwa