Akcja „Rozdajemy książki” pod naszym patronatem

  3

  Rozpoczynamy nową akcję, która w swojej prostocie i przejrzystości nie ma sobie równej, a jednocześnie może się stać kwintesencją dzielenia się radością z czytania. Będziemy rozdawać książki. Może nie nowe i pachnące farbą drukarską, ale takie, które do lat żyją swoim życiem. Przeczytane i gromadzone przez lata na półkach, a dzisiaj, gdy czujemy się przytłoczeni przez ich nadmiar, mogące nieść uśmiech i radość innym.

  Dzisiaj przypominamy zasady akcji „Rozdajemy książki”. Od października do 5 grudnia 2011 roku przyjmujemy zbędne książki od wszystkich chętnych. Można je przynosić do organizatora akcji Stowarzyszenia „PRO-MOTOR” działającego w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33. Byłoby dobrze, gdyby książki były w stanie nadającym się do czytania. Nie pogardzimy także nowymi egzemplarzami.

  Początek jest bardzo obiecujący. Tylko od jednego darczyńcy otrzymaliśmy w ostatnich dniach blisko 300 książek. Wszystkie są w doskonałym stanie i z różnych dziedzin – jest i beletrystyka, i poradniki, i wydawnictwa encyklopedyczne, i przewodniki turystyczne, i wydawnictwa popularnonaukowe, a także albumy. Zgodnie z założeniem wszystko, co tylko dotrze do nas, przekażemy 6 grudnia, w dniu świętego Mikołaja tym, który przyjadą do świdnickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej, w świeżo odremontowanym budynku naprzeciw katedry. Tam można będzie wybrać sobie to, na co będziemy mieli ochotę. Bez ograniczeń i żadnych warunków. Ale by nasza akcja „Zrób sobie prezent” miała jakiś sens i pozytywny wymiar dla innych potrzebujących, proponujmy by każdy, kto weźmie jedną, czy więcej książek wrzucił dowolny datek na cele charytatywne. Na razie jeszcze nie określiliśmy takiego celu. Ale odwołujemy się także do Was, nasi Czytelnicy, byście podpowiedzieli nam, jakie miejsce, organizację czy instytucję można wesprzeć dzięki naszej akcji. Może to być wybrany Dom Dziecka, albo jakaś nieduża biblioteka – dzielnicowa lub szkolna. Będziemy czekali na Wasze propozycje. Co do wysokości datków – panuje pełna dowolność, ale może nie powinno być to mniej niż 1 zł.

  Akcji tego typu jest coraz więcej i nie mamy zamiaru prześcigać się z organizatorami jakiejkolwiek z nich. Jesteśmy zdania, że dzisiaj, gdy tradycja czytania jakby odchodzi w zapomnienie, każda zachęta do sięgnięcia po książkę ma sens. Zapraszamy wszystkich do udziału w naszej nowej akcji.

  wp

  Poprzedni artykułCo z tą służbą zdrowia?
  Następny artykułKoszulki i medale czekają