Prezenty od Maltańczyków

  2

  Już od 10 lat członkowie niemieckiego stowarzyszenia Kawalerów Maltańskich pomagają najbardziej potrzebującym mieszkańcom powiatu świdnickiego. Odzież, żywność, plecaki szkolne i co najważniejsze czek o wartości 14 219 zł na zakup wyposażenia do rehabilitacji dla Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy – to wszystko przywieźli ze sobą z Biberach Kawalerowie Maltańscy. 25 listopada nastąpiło oficjalne przekazanie czeku w Starostwie Powiatowym w Świdnicy.

  Ponadto przyjaciele zza zachodniej granicy odwiedzili Schronisko św. Brata Alberta w Świdnicy i Dom Dziecka w Bystrzycy Górnej. Wizytowali Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz nowy budynek Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.

  Kawalerowie Maltańscy zawsze przed przyjazdem do Polski kontaktują się z nami, aby doprecyzować, co konkretnie jest potrzebne w danym roku dzieciom. Ustalane jest także, co najbardziej przyda się placówkom, do których kierowana jest pomoc – wyjaśnia wicestarosta Alicja Synowska

  Wszystko zaczęło się od współpracy partnerskiej między miastem Świdnica, a niemieckim Biberach. Działające tam stowarzyszenie, którego celem jest obrona wiary oraz służba ubogim i cierpiącym, poprosiło o wskazanie placówki w powiecie świdnickim, do której skierowana została pomoc. Od tego czasu systematycznie dwa razy do roku przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem, Kawalerowie odwiedzają Świdnicę i przywożą ze sobą dary. Maltańczycy fundują także dzieciom z Domu Dziecka wyjazdy na wakacje lub ferie. Obecnie Zakon prowadzi działalność w przeszło 120 krajach świata.

  oprac. wl

  Poprzedni artykułKielka: To nie ja zawiniłem [Posłuchaj]
  Następny artykułCeramiczne warsztaty i spotkanie z książką