Po konwencie starostów Dolnego Śląska

  10

  Przez dwa dni w powiecie świdnickim obradowali starostowie dolnośląskich powiatów.  Spotkanie samorządowców zorganizowane zostało w ramach posiedzenia Konwentu Powiatów Dolnego Śląska. Samorządowcy przyjęli dwa stanowiska związane z opieką społeczną oraz drogownictwem.

  Gospodarzem Konwentu, zorganizowanego w ubiegłym tygodniu,  był starosta świdnicki Zygmunt Worsa. Obrady prowadził Przewodniczący Konwentu Powiatów WD Cezary Przybylski. W programie spotkania oprócz rozmów o sprawach i problemach samorządu powiatowego, goście wzięli udział w uroczystym otwarciu dla ruchu samochodowego nowej drogi łączącej strefy ekonomiczne z autostradą A4. Obejrzeli także oddany w sierpniu do użytku kompleks Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy oraz Regionalny Specjalistyczny Szpital „Latawiec”.

  W drugim dniu posiedzenia starostowie przyjęli dwa stanowiska: jedno związane z finansowaniem zadań wynikających z ustawy z czerwca br. o wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz drugie dotyczące zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Nakłada ono bowiem na starostów obowiązek zajęcia się pojazdami usuniętymi z drogi.

  Na koniec goście obejrzeli perełkę naszego powiatu – Kościół Pokoju w Świdnicy.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułGdy na cmentarzach zapada zmrok… [VIDEO]
  Następny artykułNamaluj magię świąt