Orkiestra dęta na Dzień Patrona

  7

  „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła…” – słowa popularnej niegdyś piosenki, dzisiaj zapewne niewielu przekonują. Orkiestry dęte, przed laty istniejące niemal w każdym mieście (w Świdnicy było ich kilka), dzisiaj pielęgnowane są tylko w wojsku, policji, niektórych jednostkach straży pożarnej. Aby dać wyobrażenie młodemu pokoleniu, a także przypomnieć starszym świdniczanom, jak brzmi taki zespół, świdnicka Szkoła Muzyczna zaprosiła na koncert z okazji Dnia Patrona Szkoły – 23 listopada 2011 r. w teatrze miejskim – Orkiestrę Dętą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

  foto KWP Wrocław

  To jeden z czołowych zespołów tego typu w Polsce. Orkiestra powstała w 1974 roku, jest laureatem szeregu nagród, występowała w kraju, na prestiżowych festiwalach (jak XXIX Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, XXII Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu), także za granicą (m.in. w Niemczech, Francji, Danii, Holandii, Czechach). Od kilku lat uczestniczy w programie edukacyjnym „Rozśpiewamy Polskę”.

  Właśnie ten ostatni fakt stał się inspiracją do zaproszenia orkiestry i do wspólnego występu z orkiestrą uczniów Szkoły Muzycznej. Program koncertu będzie obejmował zarówno repertuar samej orkiestry, jak i utwory wykonane wspólnie – z szkolnym zespołem dziecięcym „Umuzykalnienie z rytmiką” oraz z solistami – uczniami klas instrumentów dętych Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego oraz Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy.

  Początek koncertu: 23.11.2011 r., godz. 17.00 w sali teatralnej ŚOK, Rynek. Wstęp wolny.

  Poprzedni artykułPijany wjechał w nastolatków [ZDJĘCIA]
  Następny artykułJest droga z Opoczki do Krzyżowej