Jest droga z Opoczki do Krzyżowej

  6

  II etap odbudowy drogi gminnej  Opoczka, Makowice, Krzyżowa, zniszczonej podczas powodzi w 2009 r.,  dobiegł końca. Odcinek o długości ponad 1108 m połączył miejscowości, a tym samym skrócił dotychczasowe  połączenie o ponad  7 km.

  W ramach prac za kwotę ponad 669 tys. zł. odbudowano nawierzchnię wraz z odwodnieniem  na odcinku 1108 metrów. Pobocza zostały utwardzone materiałem kamieniem. Na realizację inwestycji władze gminy otrzymały dofinansowanie w wysokości 525 tys. zł ( tj. 80% kosztów kwalifikowanych) w ramach dotacji z budżetu państwa na usuwanie skutków powodzi. Pierwszy etap odbudowy w/w drogi gminnej prowadzony był w 2009 r.

  Oprócz walorów komunikacyjnych, nowa trasa będzie miała również atuty krajobrazowe i turystyczne. Turyści licznie odwiedzający Fundację „Krzyżowa” będą mogli teraz skorzystać z wycieczek rowerowych do pobliskich Makowic i okolic, gdzie roztacza się piękna panorama na Góry Sowie.

  Dzięki oszczędnościom, jakie powstały po realizacji powyższej inwestycji,  jeszcze w tym roku będzie możliwa odbudowa urządzeń melioracyjnych w Pankowie, Mokrzeszowie i Słotwinie. Wartość zadania szacowana jest na kwotę 370 tys. zł. w tym 144,4 tys. zł. stanowić będzie dofinansowanie w ramach dotacji z budżetu państwa na usuwanie skutków powodzi.

  Janusz Waligóra

  UG Świdnica

  Poprzedni artykułOrkiestra dęta na Dzień Patrona
  Następny artykułPrzygotowani na zimę