Nagrody kulturalne wręczone [FOTO]

  4

  Po raz 11. uhonorowani zostali świdniczanie, którzy swoją pracą i pasją przyczyniają się do rozwoju kulturalnego miasta. Spośród 11 zgłoszonych kandydatur kapituła wybrała 2 osoby, po raz drugi przyznano także nagrodę zbiorową.

  Prezydent Wojciech Murdzek podczas uroczystości w teatrze miejskim za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury uhonorował:

  • Marię Skiślewicz, kierownik artystycznego, choreografa Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” – nagrodą indywidualną za całokształt działalności w wysokości 4,5 tysiąca złotych;
  • Twórców strony internetowej www.mojemiasto.swidnica.pl (Jarosław Tarłowski, Piotr Zagała, Przemysław Tarłowski, Wiesław Raszkiewicz) – nagrodą zbiorową w wysokości 4 tysięcy złotych za stworzenie i społeczne prowadzenie portalu internetowego o Świdnicy;
  • Wojciecha Korycińskiego – nagrodą indywidualną za powieść kryminalną „Tajemnice ulicy Pańskiej”, pięcioletnią pracę przy organizacji Świdnickich Śród Literackich i popularyzację świdnickiej literatury. Nagrodzony otrzymał 3,5 tysiąca złotych.

  Laureaci nie kryli wzruszenia. Maria Skiślewicz z trudem powstrzymywała łzy, dziękując za wyróżnienie (przypomnijmy, że 10 listopada została Honorową Obywatelką Gminy Świdnica) i wskazując syna Wojciecha jako znakomitego kontynuatora jej dzieła. Wojciech Koryciński dedykował nagrodę ukochanej Oli.

  Wieczór w teatrze uzupełnił koncert w wykonaniu Świdnickiej Orkiestry Kameralnej.

  Warto dodać, że w ciągu 11-tu lat nagrodami uhonorowano 25 osób.

  [photospace]

  • zenek

   ciekawe za co, kon by sie usmial, nic nie zrobili darmozjady. moze dla uczniow i sportowcow na stypendia albo dla glodujacych dzieci? oni maja forsy, jak lodu i jeszcze im pchaja…

   • kur…a coś się urwał z tymi głodującymi dziećmi…może być tak nie zjadł dzisiaj śniadanka i jakieś głodne na nie zaprosił… populista najedzony psia treć

  • maniolo

   sportowcy dostają stypendia, dzieci dostają stypendia, więc wyluzuj. Pierwsze słyszę, ze ludzie kultury mają forsy jak lodu, pewnie się usmiali. Gratulacje dla pana Wojtka!

  • lalka

   Zenek,wyluzuj trochę.Dobrze,że są takie osoby,które mają ochotę i czas upowszechniać kulturę wśród młodzieży i nie tylko.Trochę mniej zawiści bo mijasz się z prawdą.
   Wszystkim nagrodzonym gratuluję!