Lodowisko na Orliku

  4

  Zamiast czekać do wiosny na poprawę pogody, w Strzegomiu postanowiono wykorzystać boisko Orlika także zimą. Już od 6 grudnia  plac do gry w kosza zamieni się w lodowisko, a amatorzy ślizgu na miejscu będą mogli wypożyczyć łyżwy. „Biały Orlik” kosztował 531 tysięcy złotych, połowę środków miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu. Jeździć będzie można za symboliczną złotówkę.

  W tej chwili można obserwować montaż fabrycznie nowego lodowiska mobilnego o wymiarach tafli 17×30 m z agregatem chłodniczym. Zamontowane zostaną również bandy wokół lodowiska i chodniki gumowe w ciągach komunikacyjnych. W planach jest także zakup kontenera- garażu dla rolby (maszyny do pielęgnacji lodu). Do wypożyczenia będzie 100 par łyżew.


  – Inwestycja ta jest potrzebna w naszej gminie, bowiem wielu miłośników tego sportu wyjeżdża na okoliczne lodowiska tracąc czas i pieniądze. A tej zimy będą mogli z niego skorzystać na miejscu. Poszerzy to również ofertę sportową godzin wychowania fizycznego w szkołach, ponieważ są przewidziane zajęcia dla dzieci ze szkół gminnych. Otwarcie lodowiska nastąpi 6 grudnia  i będzie to swoisty prezent na Mikołaja dla naszych dzieci. Myślę, że ucieszą się także dorośli – przekonuje Zbigniew Suchyta. Radość tym większa, że bilety będą miały raczej symboliczny wymiar. – Planujemy wprowadzenie minimalnej opłaty za jazdę i za wypożyczenie łyżew – zapowiada zastępca burmistrz Wiesław Witkowski. Godzin otwarcia jeszcze nie ustalono, ale z cała pewnością będzie czynne głównie po południu i wieczorami, nawet do 21.00, co jest możliwe dzięki stałemu oświetleniu i dodatkowo montowanej iluminacji.

  Lodowisko będzie pod opieką Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Dlatego też nie planujemy zatrudnienia dodatkowych osób – dodaje wiceburmistrz. Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztowało utrzymanie tafli. Trzeba będzie zapłacić za prąd i równanie tafli.

  Lodowisko będzie czynne do marca.

  na podstawie informacji UM Strzegom/ foto UM Strzegom

  Poprzedni artykułNa szczycie wieży ratuszowej [ZOBACZ FILM]
  Następny artykułZ masztem przez miasto