Kliknij na pracownię multimedialną!

  1

  30 nowoczesnych pracowni multimedialnych i setki cennych nagród czeka w konkursie Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”. To ekologiczno-filmowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, do którego zgłosili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym oraz Gimnazjum z Lutomi Dolnej.

  Aby wziąć udział w konkursie, uczniowie zobowiązani byli do przygotowania prac konkursowych w zespołach projektowych. Zespół projektowy mógł składać się maksymalnie z 5 osób – uczniów plus 1 opiekun. Zadaniem stworzonych zespołów było  przeprowadzenie w swoim otoczeniu małej ekorewolucji, czyli projektu na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a następnie nakręcenie krótkiego 2 minutowego ekofilmiku o tej ekorewolucji i zgłoszenie go do konkursu za pośrednictwem strony www.tescodlaszkol.pl.

  Laureatów konkursu, do których trafią pracownie multimedialne i nagrody indywidualne wybierają internauci w drodze ogólnopolskiego głosowania na ekofilmiki oraz jury konkursu. Głosować można codziennie, do 10 grudnia 2011 r.

  Aby oddać głos na Szkołę Podstawową w Witoszowie Dolnym – kliknij na link http://www.tescodlaszkol.pl/f/126
  Aby oddać głos na Gimnazjum w Lutomi Dolnej – kliknij na link http://www.tescodlaszkol.pl/f/191

  Jury konkursu decyduje również o przyznaniu nagrody Grand Prix. Wśród nagród, których fundatorem jest Tesco Polska znajduje się:
  – 30 nowoczesnych pracowni multimedialnych dla szkół, z których pochodzą laureaci konkursu,
  – setki nowoczesnych  czytników książek elektronicznych dla członków zwycięskich zespołów projektowych,
  – setki bonów na zakupy w sklepach TESCO dla internautów, którzy wezmą udział w głosowaniu na ekofilmiki,
  – Grand Prix wyjątkowa ekologiczna impreza dla całej szkoły

  Tego typu konkurs to również pełna zabawy lekcja ekologii i filmowania. Uczestnicy mają szansę zostać filmowcem, który ratuje środowisko naturalne! Nasze gminne placówki oświatowe każdego roku uczestniczą w licznych akcjach na rzecz ratowania środowiska naturalnego, czego potwierdzeniem jest zdobycie przez społeczność szkoły w Witoszowie Dolnym nowoczesnej sali przyrody. Była  to główna nagroda w konkursie TAURON EKOENERGIA o wartości 40.000 zł. Jego głównym celem było propagowanie ekologicznych przedsięwzięć wykorzystując różnorodne techniki prezentacji.  Jak można zauważyć nowoczesna pracownia przyrody już rozbudziła pasje młodych ekologów z Witoszowa  i owocuje nowymi przedsięwzięciami. Edukacja ekologiczna to najlepszy kapitał, jaki możemy przekazać przyszłym pokoleniom – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

  Janusz Waligóra

  rzecznik prasowy UG Świdnica

  Poprzedni artykułMarihuana w piecu
  Następny artykułOdbili więźnia, porwali policjanta [VIDEO]