Bądź dumny, wywieś flagę

  17

  Zapraszamy mieszkańców Świdnicy do śmiałego zamanifestowania swojego patriotyzmu i wywieszenia flag narodowych.

  Wzruszamy się, gdy nasi sportowcy wygrywają zawody i grany jest Mazurek Dąbrowskiego, jesteśmy wtedy dumni, panuje nastrój uniesienia. Szacunek do Polskiej Flagi wynosi się z domu rodzinnego – pokażmy naszym dzieciom, wnukom jak okazywać cześć naszej biało-czerwonej. Patriotyzm to wyraz świadomości, pamięci i dumy z historii naszego narodu. Patriotyzm to spojrzenie na osoby, dla których hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” było wyznacznikiem konkretnych zachowań i działań. Patriotyzm to służba i dążenie do doskonałości.

  Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Szarych Szeregów w Świdnicy informuje, że z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada będzie sprzedawała flagi narodowe w siedzibie Komendy Hufca ul. Lelewela 18 w Świdnicy w godz. 8.00 – 15.00.

  Historia polskich symboli narodowych jest bardzo pasjonująca, barwna i dynamiczna. Żaden symbol nie kształtował się w oderwaniu od innych, a przyglądając się im z uwagą można niczym z otwartej księgi czytać historię narodu i państwa polskiego. Stawiajmy sobie wyzwania. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje” mówił Jan Paweł II.

  Niech Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada zostanie uczczone wywieszeniem flag narodowych w oknach naszych domów.

  Poprzedni artykułMiasto w grafice Jana Palichleba
  Następny artykułPionierzy znów mają głos